OSP w Nowym Dworze ma już swój sztandar (zdjęcia, wideo)

09.07.2017

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wziął udział w poświęceniu i przekazaniu sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze (gm. Wysokie). – Chcę zapewnić, że znaczenie OSP dla rządu premier Beaty Szydło jest ogromne – powiedział Czarnek.
 
Uroczystości rozpoczęły się przed remizą OSP Nowym Dworze od meldunku dowódcy i odegrania hymnu państwowego, po czym nastąpiła ceremonia przekazania i poświęcenia sztandaru. Wojewoda lubelski podczas okolicznościowego wystąpienia zwrócił uwagę na rangę sztandaru.
 
– Sztandar jest symbolem wartości, które przyświecają waszej pracy, w służbie Bogu i ojczyźnie. Sługa Boży Stefan kardynał Wyszyński mówił, że sztandar to jest coś pomiędzy hymnem narodowym a przysięgą. To jedna z najważniejszych rzeczy, która pokazuje i symbolizuje wartości, które muszą nam przyświecać każdego dnia – podkreślił Przemysław Czarnek. – Nie ma świąt religijnych, patriotycznych bez udziału Ochotniczej Straży Pożarnej. Wasza asysta przy tego rodzaju uroczystościach podnosi rangę tych uroczystości i powoduje, że rzeczywiście budujemy i rozbudowujemy naszą tożsamość narodową.
 
Zwracając się bezpośrednio do druhów, wojewoda podkreślił, że informacje, które dochodzą z różnych źródeł nt. braku finansowania OSP w Polsce nie są prawdziwe. – Chcę zapewnić, że znaczenie Ochotniczych Straży Pożarnych dla rządu premier Beaty Szydło jest ogromne. Środków finansowych dla OSP w Polsce z roku na rok jest coraz więcej i będzie ich więcej. Te środki nie są nikomu zabierane i tylko wy będziecie ich beneficjentami. Komendant krajowy w porozumieniu z komendantami wojewódzkimi będą racjonalnie te środki przekazywali – zapewnił Przemysław Czarnek.
 
Uroczystości, których organizatorami byli wójt gminy Wysokie Anna Wojtas i Zarząd OSP Nowy Dwór, zakończył koncert orkiestry dętej z Zakrzewia. 
 
Wystąpienie wojewody do obejrzenia na https://youtu.be/a-p5r09MKNc