facebook

 • 26.03.2015

  Pożegnanie ofiar zamachu terrorystycznego w Tunezji

  Pożegnanie ofiar zamachu terrorystycznego w Tunezji

  Wojewoda lubelski Wojciech Wilk oraz minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk i szef Służby Więziennej generał Jacek Kitliński wzięli udział w mszy żałobnej poprzedzającej pogrzeby pułkownika Artura Nowosada i kapitana Dominika Nowickiego. Obaj zginęli w ubiegłym tygodniu w zamachu terrorystycznym w Tunisie.

   

  Zmarli byli funkcjonariuszami Służby Więziennej, pracownikami Aresztu Śledczego w Lublinie. Pośmiertnie zostali awansowani.

 • 26.03.2015

  Ostatnia droga sierżanta Józefa Franczaka ps. "Lalek"

  Ostatnia droga sierżanta Józefa Franczaka ps. "Lalek"

  Msza w Archikatedrze Lubelskiej i pogrzeb na cmentarzu w Piaskach - to była ostatnia droga sierżanta Józefa Franczaka, "Lalka", ostatniego Żołnierza Niezłomnego. W uroczystościach dochówku szczątków udział wziął wojewoda lubelski Wojciech Wilk oraz minister Jan Stanisław Ciechanowski, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

   

  Sierż. Franczak nie złożył broni i do 1963 roku ukrywał się przed komunistyczną władzą. Został zabity w zasadzce Służby Bezpieczeństwa. Po jego śmierci dokonano dekapitacji. Pozbawione głowy ciało najpierw pochowano...

 • 26.03.2015

  Okręgowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych

  Okręgowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych

  Wojewoda lubelski Wojciech Wilk był gościem odbywającego się w Lublinie Okręgowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych.

   

  W trakcie Zjazdu wojewoda odznaczył osoby zasłużone dla samorządu zawodowego pielęgniarek i położnych odznaczeniami państwowymi: Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Krzyżami Zasługi oraz resortowymi odznakami honorowymi "Za Zasługi Dla Ochrony Zdrowia".

 
Biuletyn Informacji Publicznej LUW w Lublinie
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego
e-urząd
Dzienniki Urzędowe
Programy i Projekty
Wirtualny spacer - LUW w Lublinie
“Termorenowacja budynku Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie przy ul. Czechowskiej 15” Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie
Back to Top