facebook

Jubileusz Zespołu Szkół w Niemcach

Gościem jubileuszu 85-lecia Zespołu Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach był wicewojewoda lubelski Marian Starownik. Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowych dokonań szkoły oraz złożenia podziękowań dla osób zaangażowanych w rozwój placówki. Wicewojewoda wyraził uznanie dla byłych i aktualnie pracujących nauczycieli za trud włożony w edukację młodych ludzi oraz uczniom i absolwentom za pasję zdobywania wiedzy i ciekawość świata.

Obchody 85-lecia szkoły stanowiły doskonałą lekcję historii dla najmłodszego pokolenia uczniów, a dla byłego grona pedagogicznego oraz absolwentów był to czas refleksji i wspomnień. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie pamiątkowego dyplomu dla najstarszej absolwentki.

Przyglądając się historii placówki można stwierdzić, że od początku cieszyła się prestiżem ona uznaniem środowiska lokalnego. Pierwsze wzmianki o szkole w Niemcach datuje się na rok 1880. Jednak oficjalnie naukę w Szkole Powszechnej rozpoczęto 1 września 1928 roku. Od roku 1965 przy szkole działał Uniwersytet Powszechny, który prowadził cykle wykładów dla dorosłych z dziedzin takich jak: rolnictwo, hodowla, medycyna, historia Polski. Nazwa, która funkcjonuje do dzisiaj, czyli Zespół Szkół w Niemcach powstała w roku 1999. Sztandar oraz imię Ziemi Lubelskiej placówka otrzymała 9 lat później.

Back to Top