Ślubowanie pierwszaków w Walinnie

10.10.2018

Brać uczniowska Szkoły Podstawowej w Walinnie powiększyła swoje grono o dziewięciu nowych uczniów, którzy zostali włączeni w szeregi pierwszoklasistów. W uroczystości ślubowania wzięli udział rodzice uczniów klas pierwszych oraz zaproszeni goście, wśród których znalazł się wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk. Najważniejsi jednak tego dnia byli pierwszoklasiści, którzy w tym dniu przyjęci zostali w szeregi uczniów szkoły.
 
Nauczyciele to jedne z pierwszych osób, które stają się wzorami do naśladowania dla młodych ludzi. Ich patriotyczna postawa oraz przekazywane wartości kształtują młode charaktery i umysły, mogące w przyszłości przekazywać te wartości kolejnym pokoleniom. Ślubowanie klas pierwszych w Szkole Podstawowej w Walinnie miało podwójnie odświętny charakter, gdyż zbiegło się z obchodzonym w tym czasie Dniem Edukacji Narodowej - świętem nauczycieli oraz uczniów.
 
- Mówi się, że kto rozpoczął, ten już połowę zrobił. Chciałbym podziękować bardzo serdecznie za to, że dzisiaj w Dniu Edukacji Narodowej oraz ślubowania klas pierwszych, możemy cieszyć się z tego, że Szkoła Podstawowa w Walinnie nadal funkcjonuje, pięknieje i się rozwija - powiedział wicewojewoda, zwracając się do zgromadzonych. Podczas wystąpienia podkreślił rolę nowej dyrektor szkoły, która wraz z rozpoczęciem roku szkolnego objęła to stanowisko.
 
- Z okazji Dnia Edukacji Narodowej chciałbym życzyć wszystkim pracownikom szkoły zdrowia, szczęścia, zadowolenia z pracy z dziećmi na rzecz tej małej społeczności, jak również tej dużej, naszej ojczyzny - dodał wicewojewoda, wskazując na ważną rolę nauczycieli kształtujących plastyczne umysły dzieci.
 
Po zaprzysiężeniu nowych uczniów dyrektor szkoły wręczyła każdemu z dzieci dyplom oraz słodkie upominki. po czym każde dziecko obdarowało kwiatami rodziców oraz swoich nauczycieli, którzy przekazywać będą im wiedzę przez najbliższe lata. Do grona uczniów przyjęli pierwszoklasistów koledzy z III klasy, przedszkolaki zaś pożegnały starszych przyjaciół piosenką.