Święto Straży Granicznej - życzenia Wojewody

16.05.2020

Funkcjonariusze i Pracownicy Cywilni
Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej
 
 
Szanowni Państwo,
 
Święto Straży Granicznej to dzień szczególny nie tylko dla jej funkcjonariuszy i pracowników, ale również dla nas wszystkich. Straż Graniczna pełni bowiem niezwykle istotną rolę w naszym kraju oraz w budowaniu pozycji Polski w kontekście bezpieczeństwa europejskiego. Państwa codzienna służba i jej oddanie wzbudzają podziw i szacunek społeczeństwa, zaś wypisane na Państwa sztandarze słowa: „Bóg, Honor, Ojczyzna” stanowią świadectwo wartości, które stoją u podstaw Waszej służby.
 
W ostatnich miesiącach, ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2, dotychczas realizowane przez Państwa zadania musiały ulec modyfikacji. Straż Graniczna Rzeczpospolitej Polskiej stanęła przed nowym, poważnym zagrożeniem epidemicznym. Sytuacja, z którą przyszło nam się obecnie zmierzyć przypomina, że służba, którą Państwo wykonujecie jest nie tylko zawodem, ale także powołaniem. Nie sposób w tym momencie zapomnieć o Waszych poprzednikach z Korpusu Ochrony Pogranicza i przedwojennej Straży Granicznej II Rzeczpospolitej, którzy za walkę o wolność Ojczyzny zapłacili cenę życia. Jestem przekonany, że wartości, które wówczas nosili w sercach, są ważne także dla Państwa oraz, że strzeżecie granic Polski z takim samym poświęceniem i odwagą jak ci, którzy poprzedzali Was w służbie.
 
Składam wyrazy uznania dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej im. 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej. Dzięki Państwa rzetelnej służbie i zaangażowaniu dajecie świadectwo tego, że dobro narodu jest dla Was wartością nadrzędną, a my możemy być spokojni bezpieczeństwo województwa lubelskiego i Polski.
 
Życzę, by Państwa praca zawsze była otaczana społecznym szacunkiem i uznaniem, a dzisiejsze Święto pozwoliło poczuć dumę z należytego wypełniania powierzonych obowiązków.
 
Z wyrazami szacunku,
Lech Sprawka
Wojewoda Lubelski