Święto Truskawki w gminie Puławy już po raz dziewiąty

07.07.2019

To już IX edycja Święta Truskawki w Górze Puławskiej, w gminie Puławy, które co roku przyciąga miłośników truskawek oraz lokalnych przysmaków i dobrej zabawy.  W tegorocznej imprezie brał udział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
 
Celem spotkania jest promocja uprawy truskawek na terenie województwa lubelskiego, turystyki i unikalnego dziedzictwa kulturowego. Promowane są na nim nowoczesne formy uprawy owoców, a przybyli do Góry Puławskiej producenci owoców mają możliwość poznać przetwórców owoców i spróbować nawiązać współpracę.
 
Ten rok, jak chyba żaden inny pokazuje, że warto inwestować w wysokie technologie i produkować truskawkę deserową, której ceny są bardzo wysokie – powiedział wojewoda Czarnek. – Jest przyszłość przed truskawkami tutaj, w gminie Puławy,
w Górze Puławskiej. Gratuluję panu wójtowi organizacji świetnej imprezy, która jest już znana w całej Polsce.  

 
Święto Truskawki stara się rozpowszechniać wartości kulturalne i artystyczne, szczególnie poprzez liczne i różnorodne występy sceniczne oraz wystawy twórczości ludowej. Promocja uprawy truskawek przez rolników w gminie Puławy, odwołuje się do wieloletniej tradycji uprawy tych owoców na tym terenie.
 
Organizatorami Święta Truskawki byli Urząd Gminy Puławy i Gminny Ośrodek Kultury w Puławach z siedzibą w Gołębiu.