21. jednostek OSP otrzymało promesy na nowe wozy strażackie

08.06.2021

Na placu Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 4 w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia promes na dofinansowanie zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu województwa lubelskiego. Promesy wręczał wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.
 

- Nowe wozy trafią łącznie do 21. jednostek OSP w województwie lubelskim. Przekazujemy 21. Promes. Ponad 50 proc. akcji prowadzimy z udziałem Ochotniczych Straży Pożarnych. Tych samochodów, które dofinansowuje Skarb Państwa, w skali ostatnich pięciu lat było ponad 170 – mówił komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie nadbryg. Grzegorz Alinowski.
 

Dotacje budżetowe pozyskane zostały z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Komendy Głównej PSP, to także wkład własny samorządowców. Łączny koszt samochodów to ok. 16 mln zł.
 

- To jest wyjątkowy moment, bardzo się cieszę i gratuluję. Życzę Wam, by te samochody służyły poprawieniu bezpieczeństwa, aby wyjeżdżały zdecydowanie częściej na zawody, ale wiemy jaka jest sytuacja. Najczęściej to zawody w walce o ludzkie życie, w walce o dobra materialne mieszkańców, którzy powierzyli wam swoje bezpieczeństwo – mówił wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.
 

W wydarzeniu uczestniczyli również posłowie na Sejm RP Sylwester Tułajew i Jerzy Bielecki, członek zarządu województwa lubelskiego Zdzisław Szwed, komendanci powiatowi województwa lubelskiego, druhowie OSP województwa lubelskiego, przedstawiciele ministra edukacji i nauki i samorządów z województwa lubelskiego.