Członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów obchodzili święto

11.10.2019

Po raz kolejny w Pałacu Czartoryskich w Puławach odbyły się powiatowe obchody Dnia Seniora. W Sali Kongresowej spotkali się członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Z seniorami świętowali m.in. poseł na Sejm RP Krzysztof Szulowski, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, starosta puławski Danuta Smaga, przewodniczący rady powiatu puławskiego Janusz Wawerski i prezydent miasta Puławy Paweł Maj.
 
Podczas okolicznościowych wystąpień zaproszeni goście życzyli seniorom dużo zdrowia, wytrwałości i dalszej aktywności społeczno-kulturalnej. Dziękowano za zaangażowanie Polskiemu Związkowi Emerytów, Rencistów i Inwalidów za pracę na rzecz drugiego człowieka. To właśnie w stronę organizacji popłynęły słowa ogromnego szacunku i uznania.
 
Spotkanie było okazją do wręczenia odznaczeń. Medale „Zasłużony dla Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów” w asyście wojewody Czarnka wręczyła  przewodnicząca Zarządu Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Lublinie, Alina Gucma.
 
Powiatowe obchody Dnia Seniora w Puławach zakończyła część artystyczna w wykonaniu seniorów z Oddziału Rejonowego Polskiego Związku, Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Puławach. Przed publicznością wystąpili seniorzy. Zaprezentowali swoje chóry i zespoły śpiewacze. Była też wystawa, na której uczestnicy piątkowej uroczystości mogli znaleźć lokalne potrawy i rękodzieło.
 
Oficjalne uroczystości w Pałacu Czartoryskich poprzedziła msza święta w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach sprawowana w intencji seniorów. Organizatorem wydarzenia był oddział rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Puławach oraz powiat puławski.
 
                                                                                                     ***
 
Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów jest organizacją pozarządową z wieloletnią tradycją. Działa poprzez swoje oddziały okręgowe, rejonowe i koła. Jest największą organizacją liczącą około jednego miliona członków, działającą na terenie całego kraju. Związek zrzesza emerytów, rencistów i inwalidów w celu: rozwiązywania problemów socjalno - bytowych, rehabilitacji społecznej, zdrowotnej oraz interpretacji prawa, niwelowanie barier izolacji społecznej, poprzez aktywne i twórcze uczestnictwo w życiu środowiska, a także integracji i więzi między pokoleniami, która stwarza warunki do przekazywania tradycji i wartości życia społecznego.