Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – program obchodów

01.05.2021

 

- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej z symbolicznym jej podniesieniem na maszt oraz wywieszeniem na instytucjach, urzędach, na naszych domach, to nie mechaniczny i nic nie znaczący rytuał. To przypomnienie naszego wspólnego, narodowego dziedzictwa, ale równocześnie przyczynek do wezwania o wspólne działania i wspólną troskę o dobro naszej wspólnoty narodowej. Tym ważniejsze wezwanie w tych trudnych czasach epidemii. Dlatego też wzmóżmy nasze wysiłki, aby wszystkie te niedogodności jak najszybciej ustąpiły – podkreśla wojewoda lubelski Lech Sprawka.

 

Ze względu na obowiązujący stan pandemii COVID-19 oraz konieczność zachowania i zapewnienia bezpieczeństwa epidemicznego, program obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został ograniczony do minimum. Pomimo tego, zadbajmy o godne uczczenie naszych barw narodowych i wywieśmy flagi państwowe na naszych domach, zakładach pracy.

 

Apelując o przestrzeganie zaleceń epidemicznych, życzymy Państwu, aby Waszym domowym wspólnotom, które składają się na polską wspólnotę narodową, towarzyszył ten podniosły nastrój.

 

 

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
2 maja 2021 r.

 

 

Program:

 

Lubelski Urząd Wojewódzki, ul. Spokojna 4

 

godz. 11.00 - Uroczyste podniesienie flagi Rzeczypospolitej Polskiej na maszt przed gmachem Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie

 

• przekazanie flagi państwowej pocztowi flagowemu przez wojewodę lubelskiego
• hymn państwowy i podniesienie flagi państwowej na maszt

 

 

Urząd Miasta Lublin, Plac Władysława Łokietka
(wydarzenie organizowane przez Urząd Miasta Lublin)

 

godz. 11.45 - Uroczyste podniesienie flagi Rzeczypospolitej Polskiej na maszt na balkonie Urzędu Miasta Lublin

 

 

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, ul. Grottgera 4

 

godz. 12.30 - Uroczyste podniesienie flagi Rzeczypospolitej Polskiej na gmachu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego