Jubileusz przedszkola Sióstr Kanoniczek. Zakon istnieje w Polsce od 800 lat

13.02.2020

Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego im. bł. Ojca Gwidona, które prowadzi przedszkole integracyjne w Lublinie obchodzi w tym roku jubileusz 800-lecia istnienia Zakonu Ducha Świętego w Polsce. Z tej okazji w przedszkolu odbył się jubileuszowy koncert, w którym uczestniczył wojewoda lubelski Lech Sprawka.
 
- Serdecznie gratuluję całemu Zgromadzeniu Sióstr Kanoniczek za waszą posługę najmłodszym. Posiadacie wspaniały dar w działalności wychowawczej i dydaktycznej, który niesiecie najmłodszym. A Wam drogie dzieci życzę, żebyście miały życie proste, jasne i piękne i żeby uśmiech nie schodził z twarzy waszych rodziców – mówił Lech Sprawka, który uhonorował przedszkole dyplomem uznania wojewody lubelskiego.
 
6 lutego Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego obchodziło Święto Ojca Założyciela – bł. O. Gwidona z Montpellier. Ten dzień to także patronalne święto dzieł prowadzonych przez siostry duchaczki (Przedszkoli w Krakowie i Lublinie, Domu Dziecka w Pacanowie oraz Domu Samotnej Matki w Gdańsku – Matemblewie), Gwidonowych Grup Apostolskich oraz święto wszystkich, którzy pragną czerpać przykład z życia i posługi bł. Ojca Gwidona.