Kolejne 17 mln zł na drogi lokalne. Wojewoda przekazał promesy (wideo)

03.10.2018

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wręczył dziś samorządowcom z woj. lubelskiego promesy przyznania z rezerwy nr 4 Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji blisko 17 mln zł na remonty dróg lokalnych.

 
To pieniądze, które gminy i powiaty otrzymają na remonty dróg uszkodzonych w wyniku m.in.  gwałtownego spływu wód opadowych. Na liście dofinansowania znalazły się w sumie 24 samorządy, które złożyły wnioski o wsparcie. To gminy: Biszcza, Godziszów, Stary Zamość, Wilkołaz, Wysokie, Sułów, Borki, Tyszowce, Kamionka, Borzechów, Chodel, Zakrzówek, Modliborzyce, Krynice, Komarów-Osada, Goraj, Frampol, Dołhobyczów, Chrzanów i Batorz, a także powiaty: lubelski, kraśnicki, krasnostawski oraz zamojski.
 
Ogromnie się cieszę, że jeszcze teraz mogę przekazać promesy na kwotę prawie 17 mln zł – podkreślił Przemysław Czarnek. – To jest bardzo duża kwota, która łącznie składa się na 76 mln zł z rezerwy celowej MSWiA w ciągu mojego urzędowania. Tylko w tym roku z tej rezerwy przekazuję państwu 40 mln zł. To jest ogromna liczba środków. Zawdzięczamy to oszczędnościom w budżecie i dobrej kondycji finansowej państwa od trzech lat, jak również temu, że kataklizmy pogodowe w tym roku szczęśliwie ominęły Polskę.
 
Wideo z wystąpienia wojewody  https://www.facebook.com/LubelskiUrzadWojewodzki/videos/1867423463340680/

 
Wojewoda dodał, że łącznie ze środkami z Funduszu Dróg Samorządowych (przyjętym już przez Radę Ministrów, z którego na Lubelszczyznę trafi w przyszłym roku 400 ml zł), w sumie przekaże samorządom w czasie swojego urzędowania prawie 720 mln zł na drogi.
 
To gigantyczne pieniądze, jakich do tej pory nie było. Środki dzielone są ponad politycznymi podziałami. Dostają je gminy i powiaty, które przygotują dobre wnioski.Patrząc na te kwoty to naprawdę nie ma nic nieprawdziwego w stwierdzeniu, że budujemy zdecydowanie więcej ze środków rządowych niż nasi poprzednicy – zapewnił Czarnek.
 
Razem z wojewodą promesy samorządowcom wręczał Krzysztof Dziewulski, dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.
 
Wideo z wręczenia promes https://www.facebook.com/LubelskiUrzadWojewodzki/videos/244005919597316/