Lekcja wychowania obywatelskiego u wojewody

06.03.2018

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek spotkał się z uczniami  klasy trzeciej z oddziału gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie w ramach lekcji wychowania obywatelskiego.
 

Wizyta młodzieży w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim rozpoczęła się od przedstawienia podstawowych informacji na temat LUW oraz specyfiki pracy w administracji publicznej. Następnie goście mieli możliwość zapoznania się z topografią budynku oraz jego historią w nawiązaniu do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Głównym elementem wizyty było spotkanie z wojewodą lubelskim Przemysławem Czarnkiem.
 
Młodzież miała również okazję zobaczyć wybrane odznaczenia państwowe nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W ramach organizowanej podczas lekcji gry sytuacyjnej uczniowie wcielili się w role m.in. urzędników, mieszkańców i przedstawicieli życia publicznego, których zadaniem było wypracowanie kompromisu w sprawie budowy drogi.
 
Uczestnicy lekcji, uczniowie klasy trzeciej z oddziału gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie,  otrzymali przypinki z logo NIEPODLEGŁA, a także udokumentowali tę nietypową lekcję wspólnym zdjęcia z udziałem wojewody.