Narkotyki i dopalacze zabijają. Konferencja w LUW

02.04.2019

Nielegalnym używkom, takim jak narkotyki i dopalacze poświęcona była konferencja, która odbyła się w gmachu Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach kampanii pt.: „Narkotyki i dopalacze zabijają” pod hasłem „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Zorganizowana została w ramach programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele instytucji oraz służb zajmujących się zwalczaniem tej gałęzi czarnego rynku.
 
Gospodarzem konferencji był wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk. -Narkotyki i dopalacze zabijają. Należy to powiedzieć głośno i wyraźnie - powiedział wicewojewoda zwracając się do osób obecnych na konferencji. - Cieszę się, że możemy spotkać się dziś, by zająć się tą niezwykle ważną dla nas wszystkich sprawą. Walka z narkomanią i dopalaczami, które niezwykle mocno wchodzą w życie szczególnie młodego pokolenia, pomimo wielu podejmowanych działań, w szczególności działań policji, za które serdecznie dziękuję – dodał.
 
- Rozpoczynamy kampanię z myślą o tym, żeby dotarła do jak najszerszego grona odbiorców – mówił wicewojewoda, wskazując ważną rolę mediów w rozpowszechnianiu informacji o szkodliwym działaniu substancji psychoaktywnych.
 
Podczas spotkania przedstawiono prowadzone działania służb mundurowych mające na celu uniemożliwienie handlu niebezpiecznymi używkami oraz czynności podejmowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie.
 
Wśród założeń kampanii jest zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat niepożądanych skutków zażywania narkotyków oraz substancji psychoaktywnych oraz uzależnień od wyżej wymienionych substancji. Kampania składa się z kilku elementów, wśród których jest między innymi spot filmowy o tematyce związanej z zapobieganiem i przeciwdziałaniem uzależnieniu od narkotyków i dopalaczy.
 
Spot:
https://drive.google.com/file/d/1gdb_8bw4M5curJci0kgK2d38vLKXCtL-/view?usp=sharing