Odznaczenia państwowe i resortowe dla pracowników lubelskiej energetyki

23.05.2022

Pracownicy lubelskiej energetyki zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Ceremonia wręczenia odznaczeń odbyła się w siedzibie PGE Dystrybucja S.A. Oddział  Lublin. Uczestniczyli w niej m.in. wojewoda lubelski Lech Sprawka, dyrektor Biura Ministra Klimatu i Środowiska Michał Wójcik, prezes zarządu PGE Dystrybucja S.A. Jarosław Kwasek i dyrektor generalny PGE Dystrybucja S.A. Oddział Lublin Dariusz Dudek.
 
Wojewoda lubelski Lech Sprawka wręczył w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Złote Medale za Długoletnią Służbę, przyznane za wzorowe, wyjątkowe sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Pracownicy lubelskiego Oddziału PGE Dystrybucja zostali również uhonorowani odznakami honorowymi „Za zasługi dla Energetyki” przyznane przez ministra klimatu i środowiska. Odznaki wręczył dyrektor Biura Ministra.  Pracownicy zostali też nagrodzeni wyróżnieniami oddziałowymi.
 
Podczas okolicznościowych wystąpień zebrani goście złożyli gratulacje z przyznanych wyróżnień. Podziękowali pracownikom lubelskiego Oddziału PGE Dystrybucja za wieloletnią pracę, zaangażowanie i wkład wniesiony w rozwój sektora elektroenergetycznego w Polsce i życzyli sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym, i tego, by wykonywana praca przynosiła radość i satysfakcję.
 
- Na ręce wszystkich uhonorowanych składam podziękowanie za to, co robicie, zapewniając bezpieczeństwo energetyczne, jako jeden z elementów bezpieczeństwa szeroko rozumianego. Wielokrotnie doświadczaliśmy dobrodziejstwa z Państwa strony. Niewątpliwie to, co dzieje się po 24 lutego też w znaczący sposób podkreśla wagę realizowanych przez Państwa zadań. Gratuluję tej jakości pracy, która znalazła odzwierciedlenie w złożonych wnioskach o przyznanie odznaczeń – mówił wojewoda lubelski Lech Sprawka.
 
- W ostatnim czasie zdarzają się trudne sytuacje, szczególnie klęsk żywiołowych – PGE Dystrybucja ma dużo pracy. To świadczy o tym, jak ważny jest to podmiot gospodarczy – dodał wojewoda lubelski.  
 
Wśród odznaczonych znaleźli się mistrzowie zawodu energetyka, przedstawiciele kadry menadżerskiej, inżynierowie, inspektorzy, specjaliści, technicy  i elektromonterzy związani z branżą energetyczną od wielu lat.