Pracownicy Azotów uhonorowani medalami

29.06.2020

 
Za długoletnią służbę oraz rzetelne i sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, 17 pracowników Grupy Azoty Puławy S.A. zostało odznaczonych złotymi i srebrnymi medalami. Aktu dekoracji dokonał wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.
 
- Dzięki Państwa wielkiemu zaangażowaniu przez te kilka dekad jesteśmy dziś w tym miejscu, gdzie jesteśmy. 15 lat obecności spółki na giełdzie, kolejne wielkie inwestycje, produkcja, której potencjał jest znaczący nie tylko na skalę krajową, ale i europejską. Dzisiejsze odznaczenia są oznaką naszej wielkiej wdzięczności za Państwa wkład i zaangażowanie. Z tego miejsca chciałbym wszystkim Państwu w imieniu własnym i całego Zarządu serdecznie podziękować – podziękował Tomasz Hryniewicz, Prezes Zarządu Grupy Azoty Puławy S.A.
 
Wicewojewoda Gmitruczuk zwrócił się do wyróżnionych, składając im najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania. – Historia tego zakładu, z którego Lubelszczyzna, kraj, a nawet szerzej – jesteśmy dumni, to długie pasmo ludzkiego zaangażowania. Jak każde przedsiębiorstwo, jak każda firma, to Państwo – pracownicy stanowicie o tej najważniejszej wartości zakładu. Pragnę złożyć wyrazy uznania i szacunku wszystkim osobom, które dzisiaj zostały odznaczone medalami za długoletnią służbę na rzecz tego zakładu. Na ręce Pana Prezesa pragnę złożyć serdeczne podziękowania za taką mobilizację na rzecz ochrony przed otaczającą nas pandemią. Pierwszy raz jestem poddany takiemu „wspaniałemu reżimowi” bezpieczeństwa. Powinniście być Państwo z tego dumni, bo to naprawdę wskazuje, jak bardzo dbacie o swoich pracowników i swój zakład.
 
Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. została założona w 1966 roku, specjalizuje się w wielkotonażowej produkcji nawozów azotowych. To jeden z największych na świecie producentów melaminy i największe polskie przedsiębiorstwo w branży wielkiej syntezy chemicznej. Od 2013 roku wchodzi w skład Grupy Azoty. Na swoim koncie posiada wiele nagród oraz wyróżnień, m.in. Złoty Wawrzyn Gazety Bankowej w rankingu „Najlepszych firm 2000”, Złoty Orbital w konkursie „Rynku Chemicznego”, a także jest laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, przyznanej w kategorii „Zielona Gospodarka” za szereg inwestycji proekologicznych oraz działania w zakresie ochrony środowiska.