Premier Morawiecki: Będziemy inwestowali w Polskę Wschodnią (wideo)

22.08.2018

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jacek Gryga, wojewoda lubelski Przemysław  Czarnek i wicewojewoda lubelski  Robert Gmitruczuk wzięli udział  w uroczystości otwarcia II etapu obwodnicy Puław w ciągu drogi ekspresowej S12.
 
W ramach budowy blisko 12-kilometrowego odcinka S12 będącego częścią obwodnicy Puław powstał wiadukt nad linią kolejową i dwa węzły: Puławy Wschód na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 824 oraz Końskowola  na skrzyżowaniu z drogą powiatową. Powstały też  dwa skrzyżowania: wjazd i zjazd na drogę ekspresową, cztery wiadukty, trzy mosty oraz  przejścia i przepusty dla zwierząt.
 
- Lubelszczyzna jest i w najbliższych latach będzie wielkim placem budowy nie tylko takich dróg wspaniałych jak ta właśnie – obwodnica Puław.  Otwieramy kolejne odcinki drogi S17, 12-stka do Chełma, 17-stka do Zamościa, ale również drogi, których kompletnie nie było na mapach odziedziczonych po naszych poprzednikach. To właśnie pan minister Adamczyk, pan wojewoda, parlamentarzyści PiS przywrócili drogę S19 od Lublina na północ do Białegostoku i na południe do Rzeszowa. Drogę, którą nazywamy czasami kręgosłupem Polski wschodniej. Drogę, która otworzy gospodarczo i  handlowo całą Lubelszczyznę na północ, ale również na południe Europy, stworzy nowe perspektywy  rozwoju. Też drogi dojazdowe, lokalne - powiedział premier.
 
- Na Lubelszczyźnie było tych inwestycji za naszych poprzedników najmniej. My chcemy zmienić tę sytuację,  zupełnie ją odmienić. Dla nas Polska Wschodnia jest jednym z kluczowych obszarów,  w który będziemy inwestowali. My postrzegamy inwestycje w infrastrukturę nie jako zbędny wydatek, ale jako najlepszą inwestycję w komfort życia mieszkańców, lepsze warunki bezpieczeństwa, zdrowia i zwiększenie ruchu turystycznego i rozwoju gospodarczego. To, co robimy dzisiaj i co zrobimy przy współpracy z gospodarzami w małych ojczyznach  ma szansę być przełomem dla Lubelszczyzny. Środki finansowe są zabezpieczone. Mam nadzieję, że te plany będą jak najsprawniej przełożone w rzeczywistość. Godność zapomnianych terenów (a na Lubelszczyźnie jest takich wiele), będzie przywracana z każdym rokiem i będzie to coraz bardziej widoczne– dodał Mateusz Morawiecki.
 
Punktem pobytu prezesa Rady Ministrów na Lubelszczyźnie była też wizyta w Dęblinie. Premier odwiedził modernizowaną linię kolejową Lublin-Warszawa. - Bardzo się cieszę i gratuluję wszystkim, którzy koncentrują się na budowie i odbudowie linii kolejowych. Remontujemy szlaki kolejowe, odbudowujemy tory i inwestujemy w polską kolej. Dokonujemy największej w ostatnich latach inwestycji w odbudowę i budowę nowych dróg kolejowych, aby zwiększyć komfort i bezpieczeństwo podróży - stwierdził Morawiecki. 
 
Wypowiedź premiera dla mediów podczas otwarcia drugiego etapu obwodnicy Puław, w ciagu S12
https://www.youtube.com/watch?v=zPGx0bkgqv4
 
Wypowiedź premiera dla mediów podczas wizyty na budowie stacji kolejowej w Dęblinie
https://www.youtube.com/watch?v=RwIHzlG_Xlg