Prezydent Andrzej Duda na Dniu Dziecka w Białej Podlaskiej (zdjęcia)

01.06.2018

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Duda złożyli wizytę w Białej Podlaskiej. Para prezydencka wzięła udział w festynie rodzinnym „Rodzina z Energią” z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.
 
Uroczystość odbywająca się w  Parku Radziwiłłowskim zgromadziła mnóstwo  dzieci, ich rodziców, opiekunów i mieszkańców Białej Podlaskiej. W spotkaniu z prezydentem uczestniczył również wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wraz z małżonką.
 
- Święto dzieci to przede wszystkim święto radości, uśmiechu, miłości i przyjaźni. Święto ważne nie tylko dla dzieci, ale ich rodziców, opiekunów, wychowawców, nauczycieli. Jednym słowem dla wszystkich, którzy dzieci kochają i którym ich dobro leży na sercu. Dzieci są naszym największym skarbem. Są przedłużeniem nas samych, naszym spełnieniem i co najważniejsze, są naszą nadzieją na przyszłość. Wszystkim dzieciom życzę, by uśmiechu i okazji do tego, by uśmiechać się pełną duszą było jak najwięcej. Życzę, byście były szczęśliwe, byście cieszyły się dobrym zdrowiem, byście czuły się zawsze bezpieczne i kochane, a w trudnych chwilach i gdy nurtują was różne pytania byście zawsze mogły liczyć na wsparcie dorosłych. Pamiętajcie też o tym, że dorośli potrafią cenić waszą samodzielność. Życzę wam również pomyślnego rozwoju, byście każdego dnia uczyły się nowych, ciekawych rzeczy, byście odkrywały piękno i dobro otaczającego was świata. Wszystkim tym, którzy podjęli naukę w szkole, życzę by przynosiła ona  wam wiele radości i satysfakcji, by szkoła była miejscem, gdzie nie tylko poszerzacie wiedzę, ale również, gdzie macie okazję do rozwijania swoich pasji, talentów, a także do nawiązywania bliskich, przyjacielskich relacji. Życzę, aby spełniły się wasze najskrytsze, najbardziej ambitne marzenia. Wierzcie mi, że jeżeli będziecie mieć odwagę i cierpliwość w ich realizacji, możecie osiągnąć wszystko – mówiła  Agata Kornhauser-Duda.
 
- Dzieci są dla nas tym,  co najpiękniejsze. Marzymy o nich, dbamy o nie, staramy się zapewnić im wszystko, aby mogły się rozwijać jak najlepiej, żeby mogły być szczęśliwe. Życzę, abyście zawsze patrzyli w przyszłość z uśmiechem, żebyście były zawsze szczęśliwe. A w najbliższym czasie dobrych, udanych wakacji, wypoczynku, i pięknych ocen na świadectwach szkolnych – dodał Andrzej Duda.
 
Prezydent podkreślił, że Biała Podlaska jest miastem, w którym dba się o patriotyczne wychowanie młodego pokolenia. I za to podziękował rodzicom i wychowawcom.  To też  miasto, w którym rośnie liczba urodzeń. - To jest efekt kompatybilności działań władz miasta z panem prezydentem Dariuszem Stefaniukiem na czele, działań bardzo prorozwojowych - to widać. Chociażby otwarcie Mieszkania Plus. Też kompatybilności z rządowymi społeczno-rodzinnymi programami. Zachęcam wszystkich włodarzy miast do tego, ażeby tak dobrze współpracowali z rządem RP i tak świetnie wpisywali się w programy rodzinne i rozwojowe rządu premiera Mateusza Morawieckiego – skomentował sukces demograficzny Białej Podlaskiej  wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
 
Wizytę pary prezydenckiej w Białej Podlaskiej zakończyło złożenie wiązanki kwiatów przed pomnikiem śp. Marii i Lecha Kaczyńskich, przy placu Wojska Polskiego.