Spotkanie wojewody z mieszkańcami gminy Nielisz

13.05.2018

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek uczestniczył w spotkaniu z mieszkańcami gminy Nielisz. Udział w nim wzięli także poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lublinie Krzysztof Gałaszkiewicz, dyrektor delegatury w Zamościu lubelskiego Kuratorium Oświaty Tomasz Zieliński, radny powiatu zamojskiego Mieczysław Antoszek oraz organizator spotkania – radny gminy Nielisz Sebastian Paul.
 
Tematami wiodącym spotkania, które odbyło się w budynku OSP w Nieliszu były ważne dla wszystkich Polaków programy rządowe oraz sprawy lokalne gminy. Podczas spotkania podnoszono kwestie  dróg i środków, które trafiają od wojewody na teren gminy Nielisz.
 
Dyskutowano również na temat drogi wojewódzkiej 837, która jest w złym stanie i potrzebuje jak najszybszej odbudowy. Zarząd województwa lubelskiego przeznaczył na jej przebudowę zbyt małe środki i termin jej naprawy oddala się. Podjęty został także temat przebudowy linii kolejowej na trasie Lublin – Zamość.