Spotkanie z mieszkańcami Janowca nad Wisłą

10.03.2018

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek spotkał się z mieszkańcami Janowca nad Wisłą. Była to okazja do podsumowania ponad dwóch lat działań rządu Prawa i Sprawiedliwości. Podczas rozmów byli obecni także posłowie na Sejm RP Sylwester Tułajew i Krzysztof  Szulowski a także radny województwa lubelskiego Marek Wojciechowski.

Głównymi tematami dyskusji  były bieżące wydarzenia związane z pracami rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Wojewoda wskazał na kwestie społeczne i odbudowy infrastrukturalnej województwa, w tym zabezpieczenia przeciwpowodziowego. Podkreślił także obszar polityki rodzinnej rządu, która w dużej części jest skierowana do obszarów wiejskich.
 
Tematem spotkania była także polityka zagraniczna rządu premiera Morawieckiego. Wojewoda omówił również dofinansowanie Ochotniczych Straży Pożarnych, które z roku na rok jest coraz większe. Nie zabrakło  omówienia programu Rodzina 500+. To inicjatywa, która zdaniem wojewody nie tylko poprawia warunki życia, niweluje poziom ubóstwa, ale i przyczynia się do zwiększenia dzietności.
 
Po wystąpieniu wojewody Czarnka mieszkańcy zadawali pytania. Spotkanie było okazją do omówienia problemów, z którymi mają do czynienia na co dzień.