Urodziny portalu wPolityce.pl. Premier Mateusz Morawiecki ze statuetką

11.06.2019

Redakcja portalu wPolityce.pl spotykała się ze swoimi czytelnikami i przyjaciółmi, by świętować swoje 9. urodziny. Podczas uroczystej gali wręczono nagrodę - statuetkę Biało-Czerwonych Róż portalu wPolityce.pl dla premiera Mateusza Morawieckiego. Wśród zaproszonych gości znalazł się wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk. Uroczysta gala rozpoczęła się występem Bartłomieja Kurowskiego, który wykonał utwór „Cud nad Wisłą” odwołujący się do fundamentalnych wartości każdego Polaka.
 
- Myślę, że niezależnie od tego, jak będzie za kolejne 9 i 90 lat, to będziemy potrzebowali takich środowisk jak środowisko wPolityce.pl, które walczą o suwerenność, aby Polska była wielka. Bardzo wam dziękuję, gratuluję i czuję się zaszczycony tą nagrodą. Należy się ona dużemu gronu osób, które każdego dnia starały się walczyć o lepszą Polskę— zaznaczył Mateusz Morawiecki.
 
- Życzę państwu, żeby nie było za spokojnie, żeby nie było spokoju. Jak mówił Norwid „Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna”. Jeszcze jest wiele białych plam i obszarów do odkrycia, wiele miejsc, w których walka o prawdę i silną Polskę musi się zaznaczyć. Tego chciałem Państwu życzyć. Życzę, żeby Polska była taka, o jakiej marzymy. Wielka i silna — zakończył premier.
 
Laudację ma cześć laureata tegorocznej nagrody wygłosił publicysta Michał Karnowski: Jest zasługą lidera obozu Jarosława Kaczyńskiego, że od pierwszego dnia rozumiał powagę sytuacji. Odrzucone zostały pokusy niektórych, by ułożyć się ze światem i po prostu podjąć konsumpcję władzy. Nadzieje Polaków nie zostały zdradzone. Od pierwszego dnia – przy coraz bardziej agresywnym oporze, w pewnym momencie mieliśmy nawet do czynienia w z próbami puczu siłowego - ruszył ambitny plan naprawy Rzeczypospolitej. Obejmował on wszystkie najważniejsze sfery naszej państwowości i życia społecznego — podkreślił.
 
 
Serwis wPolityce.pl to jeden z najbardziej opiniotwórczych portali internetowych w Polsce. Wśród laureatów nagrodzonych przez portal Biało – Czerwoną Różą są m.in. prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, pisarz i publicysta Bronisława Wildsteina oraz prezes PGNiG Piotr Woźniak.
 
Intencją wydarzenia jest uhonorowanie osób, które wniosły szczególny wkład w pielęgnowanie i umacnianie ważnych dla naszego państwa i narodu wartości, zwłaszcza patriotyzmu, a także suwerenności i niepodległości. Nagradzane postaci pochodzą z różnych dziedzin życia społecznego – ze sfery polityki, ale także kultury, mediów, gospodarki.
 
Źródło:www.wpolityce.pl