W kuratorium o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży

06.03.2018

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek uczestniczył w spotkaniu roboczym służb mundurowych, instytucji, inspekcji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej. W połowie czerwca tego roku jest planowana już czwarta edycja festynu „Bezpieczna Szkoła - Bezpieczna Lubelszczyzna”.
 
- Doświadczenia, które państwo macie, w zabezpieczaniu i organizacji imprez, wypoczynku wakacyjnego są cennym materiałem do dyskusji, jak jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Musimy na bieżąco przekazywać informacje uczniom i rodzicom i między sobą. Bardzo dziękuję państwu za to spotkanie i mam nadzieję, że kolejny festyn który przygotowujemy będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla dzieci, rodziców, całych rodzin – powiedział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. 
 
Podczas czwartej edycji festynu będzie ponownie możliwość zobaczenia sprzętu służb mundurowych, wzięcia udziału w konkursach. Odbędą się także pokazy sprawnościowe. Po raz pierwszy podczas czerwcowego festynu, który ponownie ma się odbyć na Błoniach pod Zamkiem, będzie możliwość oddania krwi. Wszyscy organizatorzy będą mogli zaprezentować, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych podczas wakacji.