W niedzielę w Lublinie odbędzie się piknik wojskowy

10.10.2018

 
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wraz z płk dypl. Piotrem Chudzikiem i ppłk Ireneuszem Olendrem wzięli udział w konferencji prasowej nt. rozpoczynającej się kampanii informacyjnej w Wojsku Polskim pod nazwą „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”.
 
Wideo z konferencji prasowej https://www.facebook.com/LubelskiUrzadWojewodzki/videos/478542569310074/
 
 - Piknik ma na celu promocję zawodu żołnierza, ma zachęcić do wstępowania w szeregi wojska, aby być żołnierzem Rzeczypospolitej. W interesie narodu polskiego, Państwa Polskiego, jest poszerzanie stanu osobowego armii Wojska Polskiego. Wojsko nie czeka na ludzi, wojsko do nich wychodzi, chce pokazać, kim jest żołnierz, jakie ma warunki pracy, jakie warunki służby Rzeczypospolitej. Chcemy promować wszystko, co jest związane z piękną służbą dla Polski. Po to organizujemy ten piknik – mówił wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
 
Piknik ma się odbyć w najbliższą niedzielę, 14 października, na błoniach pod Zamkiem Lubelskim. Początek o godz. 9.00. Około godz. 10.30 przewidziane jest wystąpienie ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Na uczestników czeka wiele atrakcji, ale także informacji związanych z działaniem zawodowej armii. Będzie prezentowany sprzęt, który jest aktualnie na wyposażeniu armii m.in. czołg „Leopard” i wóz opancerzony „Rosomak”. Organizatorem akcji jest Wojewódzki Sztab Wojskowy w Lublinie.