Wicewojewoda na promocji najnowszej książki Wojciecha Sumlińskiego

10.02.2019

W sali przy kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie ze znanym dziennikarzem i publicystą, Wojciechem Sumlińskim. W wydarzeniu wziął udział wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.
 
Spotkanie miało na celu promocję najnowszej książki Wojciecha Sumlińskiego "Komisarz. Pomiędzy niebem a piekłem". Uczestnicy wydarzenia mieli również okazję wysłuchać świadectwa Joanny i Jacka Wronów, których córka Gloria Maria została uzdrowiona za wstawiennictwem Jana Pawła II.
 
W części drugiej zgromadzeni zadawali pytania przybyłym gościom. Koncentrowały się one wokół nieprawdopodobnej historii cudu uznanego przez Watykan, którym były narodziny Glorii. 
 
**

Wojciech Sumliński, ur. w 1969 r. w Warszawie, psycholog i dziennikarz śledczy, absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pracował w pierwszym polskim zespole dziennikarzy śledczych w dzienniku „Życie”, a następnie – m.in. w tygodniku „Wprost” i w Telewizji Polskiej. Jako freelancer był autorem i współautorem licznych publikacji oraz magazynów śledczych emitowanych w TVP: „Oblicza prawdy” i „30 minut” – ukazujących tajne operacje służb specjalnych w PRL-u i w III RP. Po publikacjach systematycznie podejmowano próby dyskredytowania autora, podważania wiarygodności i utrudniania prowadzonych przez dziennikarza śledztw procesami sądowymi, z których na łączną liczbę dwudziestu czterech dwadzieścia trzy zakończyły się jego wygraną. Najgłośniejszy z procesów dotyczył działalności założonej przez oficerów WSI spółki Megagaz, która doprowadziła do defraudacji siedmiuset milionów złotych przeznaczonych na budowę tzw. trzeciej nitki rurociągu naftowego „Przyjaźń”. Był laureatem licznych nagród dziennikarskich oraz Nagrody Ministra Spraw Wewnętrznych za cykl reportaży o nadgranicznej przestępczości zorganizowanej. Współautor publikacji ujawniających agentów rosyjskiego wywiadu wojskowego (GRU) pracujących pod „przykryciem dyplomatycznym” w ambasadzie rosyjskiej w Warszawie, po której siedemnastu rosyjskich szpiegów wyrzucono z Polski.
 
Źródło: www.wikipedia.pl