Wicewojewoda pogratulował koncertu akordeonistom i organizatorom

05.01.2019

W radzyńskiej hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbyła się VI Gala Akordeonowa Kameralnej Orkiestry Akordeonowej „Arti Sentemo”. Gościem wydarzenia był wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.
 
W koncie wystąpili soliści: S. Krupa – PSM I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, M. Głowniak – ZSM I i II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej,  K. Zbaracki – ZSM I i II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej, A. Dudek – UMFC w Warszawie, J. Stefaniak – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, kwartet akordeonowy – PSM I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim oraz kwintet akordeonowy ZSM I i II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej i Kameralna Orkiestra Akordeonowa „Arti Sentemo” z Radzynia Podlaskiego pod dyrekcją Zbigniewa Czuryło.
 
Wśród utworów pojawiły się sentymentalne pieśni rosyjskie, czardasze, polonezy czy też tango.Wicewojewoda podziękował Zbigniewowi Czuryło, dyrektorowi artystycznemu orkiestry „Arti Sentemo” i jednocześnie dyrektorowi Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Radzyniu Podlaskim za organizację tak dużego przedsięwzięcia, które przyczynia się nie tylko do kształtowania kultury polskiej, ale ma również wpływ na kulturę europejską.
 
Wielki nieśmiertelny Juliusz Słowacki rzekł „Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa, a czasem był jak piorun jasny, prędki, a czasem smutny jako pieśń stepowa”- słowami poematu „Beniowski” Juliusza Słowackiego rozpoczął swoje wystąpienie wicewojewoda lubelski. Podziękował on Zbigniewowi Czuryło, dyrektorowi artystycznemu orkiestry „Arti Sentemo” i jednocześnie dyrektorowi Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Radzyniu Podlaskim za organizację tak dużego przedsięwzięcia, które przyczynia się nie tylko do kształtowania kultury polskiej, ale ma również wpływ na kulturę europejską. -Dzięki ciężkiej pracy osób zaangażowanych w tę działalność oraz ich wytrwałości mogliśmy wysłuchać dzisiaj niesamowitego koncertu. Jeszcze raz serdecznie dziękuje i gratuluje, a najlepszym świadectwem doskonale przygotowanej gali oraz dobranego repertuaru, niech będą gromkie brawa publiczności zgromadzonej w tej Sali- dodał.
 
Koncert zorganizowali: Stowarzyszenie Melodia Art, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim oraz Rada Rodziców przy PSM I st. w Radzyniu Podlaskim.