Wigilia Miłosierdzia Caritas w Lublinie

24.12.2017

W hali Targów Lublin odbyło się spotkanie opłatkowe Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Opłatkiem podzieliło się kilkaset osób potrzebujących, bezdomnych, samotnych, osób starszych, opuszczonych i chorych. W tym wyjątkowym spotkaniu uczestniczył także wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
 
- Chcę przekazać serdeczne życzenia pogodnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia, wszystkiego co najpiękniejsze i najlepsze w Państwa myślach oraz Państwa planach. Życzę, żebyście Państwo zrealizowali je w nowym 2018 roku . Życzę Państwu również, abyśmy wszyscy w tym wspaniałym miejscu,  doznali tego wielkiego wzruszenia jakim jest przeżywanie przyjścia Jezusa Chrystusa. Po to jest Boże Narodzenie, po to jest Wigilia, żeby przypominać sobie o tym wydarzeniu i przeżywać je raz jeszcze i odnajdować Chrystusa w naszych sercach – powiedział wojewoda Przemysław Czarnek.
 
Uczestnicy spotkania mogli zjeść wigilijne dania oraz zaśpiewać kolędy we wspólnym gronie. Wigilię Miłosierdzia udało się zorganizować dzięki wsparciu darczyńców, m.in. wielu organizacji, ale też prywatnych osób. Na koniec każdy otrzymał paczkę wypełnioną artykułami spożywczymi, ciastami i chlebem.