Wizyta Ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Płn

11.05.2021

 
Wojewoda lubelski Lech Sprawka spotkał się z Ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Anną Clunes. Wizyta miała charakter kurtuazyjny. Rozmowa dotyczyła współpracy polsko-brytyjskiej. 
 
Wojewodzie i Ambasador towarzyszyli dyrektor Biura Wojewody Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Paweł Paszko i asystent Ambasador Seweryn Jarosz. Wojewoda wyraził radość z odbytej wizyty. Zgodnie z protokołem dyplomatycznym podczas spotkania nastąpiła wymiana podarunków.
 
Anna Clunes została mianowana Ambasadorem Wielkiej Brytanii w Polsce we wrześniu 2020 roku. Obowiązki w Warszawie pełniła już w latach 1996-2000. W tym czasie pracowała w Departamencie Rozwoju Międzynarodowego. W latach 2010-1017 pracowała w brytyjskim Biurze Spraw Zagranicznych, czyli odpowiedniku polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W latach 2017-2020 była dyrektorem, a następnie pełniła obowiązki dyrektora generalnego brytyjskiego Departamentu ds. Wyjścia z Unii Europejskiej.
 
Anna Clunes jest oficerem Orderu Imperium Brytyjskiego, przyznawanego za szczególne działania w służbie publicznej, stąd przysługuje jej używanie po nazwisku tytułu OBE.