Wojewódzki Dzień Pracownika Socjalnego w Lublinie

21.11.2019

W Sali Błękitnej  Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.  Jest to święto wszystkich pracowników  służb społecznych, a przede wszystkim pracowników socjalnych.  Gospodarzem uroczystości  był wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, uczestniczyła w niej także dyrekcja Wydziału Polityki Społecznej: Albin Mazurek, Mariusz Kidaj oraz Wojciech Zbiegeń.
 
Ten szczególny dzień jest okazją, aby wyrazić wdzięczność tym, którzy niosą pomoc drugiemu człowiekowi.  Celem  pracownika socjalnego jest niesienie pomocy ludziom znajdujących się w różnych sytuacjach życiowych, związanymi z problemami psychicznymi, emocjonalnymi a nawet materialnymi.  
 
Uroczystość rozpoczęła się od występu artystycznego Sekcji Tanecznej  Orkiestry Dętej Gminy Mełgiew „Mażoretki”. Następnie wicewojewoda Gmitruczuk złożył najserdeczniejsze życzenia oraz podziękował pracownikom pomocy społecznej za trud, profesjonalizm, odpowiedzialność oraz za zaangażowanie w pracę jaką wykonują.
 
Państwo zajmujecie się pomocą ekonomiczną, społeczną, psychologiczną. W tym wyjątkowym dniu pragnę złożyć wszystkim pracownikom najserdeczniejsze życzenia. Tym wszystkich, którzy bezpośrednio zajmują się pomocą społeczną, którzy docierają do osób potrzebujących pomocy życzę, żeby to powołanie stanowiło dla państwa ogromną satysfakcję. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Pracownika Socjalnego – powiedział Gmitruczuk.
 
Wicewojewoda wręczył też w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy Medale za Długoletnią Służbę oraz Dyplomy Uznania Wojewody Lubelskiego za wieloletnią pracę oraz wybitne osiągnięcia w zakresie pomocy społecznej.