Wojewoda Czarnek w TV Republika: „Przyjęliśmy wielu imigrantów”

28.12.2017

Ciągle słyszę ze środowisk lewackich, abyśmy przyjmowali uchodźców. My to robimy! Na ziemi lubelskiej przyjęliśmy blisko dwa tysiące uchodźców. Przyjmujemy osoby, które rzeczywiście tej pomocy potrzebują, a jednocześnie są bezpieczne dla naszego kraju. Te apele, które mówią otwórzcie się na uchodźców są fałszem – powiedział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, który wraz z ks. Waldemarem Cisło ze stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie był gościem czwartkowego (28.12) programu w Telewizji Republika.
 
Podczas programu wojewoda i ks. Cisło mówili m.in. o akcji Lubelszczyna dla Syrii. – Udało się podpisać inicjatywę Lubelszczyzna dla Syrii. Zmierza ona do zebrania pieniędzy na odbudowę mieszkań w Syrii. To jest potrzeba bieżąca. Ludziom trzeba pomóc wprowadzić się do ich zburzonych domów. Dlaczego lepiej pomagać na miejscu? Odpowiedź jest prosta, to o wiele skuteczniejsze. Pamiętajmy, że mnóstwo osób chce się przedostać do Europy i to jest szansa dla wielu mafii. Tam na miejscu mamy wielu ludzi, którzy naprawdę chcą zostać w swojej ojczyźnie. Strat w Syrii jest wiele. Tych środków potrzeba bardzo dużo. Nasza inicjatywa trwa do końca marca. Na koniec podsumujemy akcję i podliczymy ile środków na odbudowę mieszkań udało nam się zebrać i z pewnością będziemy to jeszcze powtarzać – mówił Przemysław Czarnek.
 
Mamy uchodźców i imigrantów. Uchodźców mamy na przykład w Libanie. To osoba, która znajduje się w pierwszym kraju poza swoim podczas wojny. Libia to jest kanał, który jest dla nas jednym wielkim wyrzutem sumienia. Kobiety, które się tym kanałem przedostają są brutalnie gwałcone, porywane i sprzedawane na aukcjach. To jest straszne. To są realia, które się tam dzieją. Tym ludziom obiecano, że w Europie czeka ich ratunek, oni zaufali i szukają drogi. My tym ludziom dajemy nadzieję. Na skutek embargo zginęło jeszcze raz tyle ludzi, co podczas wojny. Syria była spokojnym krajem, ten islam, który tam był nie był terrorystyczny. Dopóki się ten system wojenny tam nie wmieszał był spokój. Kto nam wyhodował terrorystów? To były amerykańskie pieniądze – podkreślał ks. Cisło.
 
Zobaczmy jak nieuczciwe podejście jest do tej sprawy polityków Unii Europejskiej. Uczestniczą w mafijnych procederach. Wspomagają tymi działaniami mafie włoskie. Chcemy w tym uczestniczyć? Ciągle słyszę ze środowisk lewackich, abyśmy przyjmowali uchodźców. My to robimy! Na ziemi lubelskiej przyjęliśmy blisko dwa tysiące uchodźców. Przyjmujemy osoby, które rzeczywiście tej pomocy potrzebują, a jednocześnie są bezpieczne dla naszego kraju. Te apele, które mówią otwórzcie się na uchodźców są fałszem – zaznaczył wojewoda Czarnek.
 
Źródło: Telewizja Republika