Wojewoda gościem programu „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam

19.09.2019

Gościem programu „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam był wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz prof. Mieczysław Ryba. Temat poruszony w programie dotyczył wojny cywilizacyjnej w Polsce.
 
Program rozpoczął się dyskusją na temat rozprawy sądowej wojewody z organizatorem marszu równości w Lublinie. Wojewoda w swoim wideoblogu w ubiegłym roku skomentował marsz równości w Lublinie, w którym mówił, że jest przeciwnikiem promowania „zboczeń, dewiacji, wynaturzeń”. Za te słowa organizator marszu wytoczył wojewodzie proces o zniesławienie.
 
- W pierwszej instancji sędzia zamknął sprawę (…) stwierdził, że  żadnego przestępstwa nie ma, że można mieć swoją opinie na temat homoseksualizmu, można mieć swoją opinie na temat marszu równości i o ile się tych słów nie kieruje pod adresem kogoś i nie są to słowa obelżywe to nie ma mowy o przestępstwie, nie ma mowy o zniesławieniu, nie ma mowy o zniewadze. Natomiast w drugiej instancji sędzia kazał mi udowadniać, że ja nie obrażałem osoby. Ja byłem oskarżony w tym postępowaniu, a nie oskarżycielem, a to oskarżyciel ma udowadniać. - mówił Przemysław Czarnek.
 
Kolejny poruszony temat dotyczył  wojny cywilizacyjnej w Polsce. Profesor Ryba mówił o tym, że osoby przeciwne ideologii, które jej się sprzeciwiają są prześladowani za swoje poglądy.
 
Wojewoda z kolei mówił, że panuje aktualnie infantylizacja tego zjawiska, próba oswojenia z nim ludzi.
 
- Rewolucja seksualna i rewolucja kulturowa przechodzą przez pewne etapy, które są dokładnie takie same we wszystkich miejscach gdzie one postępują. My jesteśmy na wcześniejszych etapach tej rewolucji, Zachód już jest dawno, w niektórych miejscach po rewolucji. Więc na tym rzecz polega. Ich zdaniem nie powinniśmy wstydzić się mówić, że jesteśmy homoseksualistami,  biseksualistami, transseksualistami czy queer. Drugi etap mówi to wy się wstydźcie, że nas nazywacie odmieńcami i że uważacie że to nie jest norma. A trzeci etap już właśnie na tym polega, że zaczyna się promować tego rodzaju postawy. I promocja przyjmuje różne postaci, różne formy, metody - mówił wojewoda
 
Wskazano także, że na uczelniach prowadzone są starania mające na celu wprowadzenie ideologii. Do sytuacji, która miała miejsce na jednej z uczelni w Toruniu odniósł się wojewoda Czarnek.
 
- To co mieliśmy tutaj na UMK w Toruniu, casus pana profesora Laskowskiego, to jest przejaw wejścia tej ideologii neomarksistowskiej i ideologii LGBT  do umysłów również tych, którzy zarządzają naszymi uniwersytetami, bo nie można inaczej wytłumaczyć decyzji rektora UMK w stosunku do profesora Laskowskiego.