Wojewoda i wicewojewoda na spotkaniach opłatkowych (zdjęcia)

21.12.2017

Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. W przedświątecznym okresie bliskie sobie osoby i współpracownicy spotykają się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie wzajemnie życzenia na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i nadchodzący nowy rok. 
 
W ostatnim tygodniu wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz wicewojewoda Robert Gmitruczuk uczestniczyli w wielu spotkaniach opłatkowych na terenie Lublina i całego województwa. Świąteczne i noworoczne życzenia składali m.in. w Kuratorium Oświaty, TVP 3 Lublin, Centrum Powiadamiania Ratunkowego, Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli czy 2. Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.
 
Przy okazji spotkań podsumowywano również mijający rok. – Praca nad wdrożeniem reformy edukacji była z państwa strony gigantyczna, ale przyniosła spodziewany, pozytywny efekt – podkreślił wojewoda Czarnek w lubelskim kuratorium oświaty. – Za to wszystko państwu dziękuję, ale w szczególności dziękujemy Jezusowi, który narodził się 2017 lat temu i bez niego nic na tym świecie się nie dzieje. Wszystko jest za jego sprawą i to nas dzisiaj jednoczy. Życzę państwu, żeby nowy 2018 rok, przyniósł realizację wszelkich państwa życiowych planów.
 
Z kolei podczas wizyty w TVP 3 Lublin wojewoda gratulował sukcesów i osiągnięć dziennikarzom i pracownikom stacji. – Dajecie rzetelny przekaz dla ponad 100 tysięcy widzów. Chcę podziękować wszystkim pracownikom telewizji za bardzo przyjazne podejście do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego i do tego co robi rząd Rzeczypospolitej Polskiej. Życzę państwu wytchnienia i spokoju w święta Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego w życiu zawodowym i osobistym – powiedział Czarnek.
 
- Okres Bożego Narodzenia to czas szczególny. Czas, który przywraca ludziom dziecięcy uśmiech, młodzieńczą radość, który daje nadzieję i gromadzi rodziny, aby w czasie Wigilii przełamały się opłatkiem, symbolem Chrystusa, który do nas przychodzi. – powiedział wicewojewoda Gmitruczuk na spotkaniu z pracownikami Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, którego dyrektorem jest Sławomir Plis. – Czy jednak zdajemy sobie sprawę, dlaczego Bóg przyszedł na ziemię pod postacią człowieka? Otóż stało się tak, abyśmy usłyszeli, co ma nam do przekazania, że wszyscy powinniśmy się miłować i stanowić jedną wspólnotę. Wspólnotę, która działa i pracuje dla dobra własnego i ogółu – podkreślił.
 
 - Pragnę złożyć państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowych, spokojnych, rodzinnych i radosnych świąt Narodzenia Pańskiego. Niech Boża Dziecina, która niebawem się narodzi, błogosławi nas, nasze rodziny i Ojczyznę w nadchodzącym 2018 roku -  powiedział wicewojewoda Gmitruczuk.
 
W ostatnich dniach wicewojewoda uczestniczył również w spotkaniu opłatkowym pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej (WIIH) zorganizowanego przez Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej Kazimierza Mareczkę i jego zastępcę Dariusza Jeziora, a także opłatku Delegatury LUW w Chełmie pod kierownictwem zastępcy dyrektor placówki Moniki Szumiło.
 
Podczas uroczystości, przy jednym stole, zebrali się pracownicy poszczególnych jednostek, by przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Zgodnie z tradycją wspólnie odśpiewano najpiękniejsze polskie kolędy. 
                                                                   
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkań