Wojewoda lubelski podsumował swoją pracę na rzecz Lubelszczyzny

08.11.2019

W Sali imienia Ryszarda Kaczorowskiego odbył się briefing prasowy, w czasie którego wojewoda lubelski Przemysław Czarnek podsumował swoje działania na rzecz Lubelszczyzny, podczas pełnienia tej funkcji przez cztery lata.
 
Wojewoda podziękował dziennikarzom za ich obecność na konferencjach prasowych, które były organizowane w trakcie pełnienia urzędu. – Wybory zostały wygrane i to zostały wygrane w sposób absolutnie zdecydowany. To też pokazuje bardzo dobrą ocenę wystawioną przez mieszkańców województwa lubelskiego władzy, która była sprawowana przez 4 lata w tym m.in. działalności wojewody lubelskiego. Gdyby ta ocena była negatywna, to wówczas te wyniki wyborów z 13 października byłyby zdecydowanie inne – powiedział wojewoda Czarnek.
 
Wojewoda dodał także, że praca na tym stanowisku dała mu możliwość m.in. poznania w lepszym stopniu województwa. – Na pewno ogromnie wiele się nauczyłem. Sposobu zarządzania, współpracy z bardzo dużą ilością osób, bo to jest ogromny urząd. Miałem swoje doświadczenia, ale nie takie żeby zarządzać urzędem ponad 800 osobowym. Siłą rzeczy to doświadczenie jest bardzo potrzebne, mam nadzieję je wykorzystać w przyszłości. Nauczyłem się województwa lubelskiego i to jest chyba rzecz najcenniejsza, również na przyszłość – podkreślił Czarnek.