Wojewoda na Igrzyskach Kalinowszczyzny w Lublinie

12.06.2018

Rywalizacja sportowa przedszkolaków i szkół podstawowych była jednym z punktów programu festynu „Zdrowe pokolenia bez nałogów”, zorganizowanego na obiektach Szkoły Podstawowej nr 23 przy ul. Podzamcze w Lublinie. Uroczystość objęta została patronatem honorowym wojewody lubelskiego.
 
Festyn był jednym z elementów Igrzysk Kalinowszczyzny. To lokalna impreza promująca zdrowy i trzeźwy styl życia. – Cieszę się, że organizujecie tego rodzaju spotkanie i propagujecie zdrowy, sportowy styl życia, bez nałogów. Jednocześnie jest to znakomita integracja mieszkańców tego osiedla w ramach festynu. Tego gratuluję panu dyrektorowi, panu prezesowi i całej społeczności szkolnej – powiedział obecny na wydarzeniu wojewoda Przemysław Czarnek.
 
Na wzór prawdziwych igrzysk przed rywalizacją młodzi sportowcy złożyli przysięgę fair play. Nastąpiło również podniesienie flagi olimpijskiej i zapalenie „znicza olimpijskiego” przez gościa specjalnego, którym był Michał Szyba – urodzony w Lublinie piłkarz ręczny, były zawodnik Azotów Puławy, reprezentant kraju i brązowy medalista mistrzostw świata 2015.
 
Imprezę zorganizowali Uczniowski Klub Sportowy Ruch Lublin oraz społeczność SP nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie.