Wojewoda pogratulował profesorom oświaty

19.10.2017

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek spotkał się dziś w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim z nauczycielami z województwa lubelskiego, którym minister edukacji narodowej przyznał w tym roku tytuł honorowy profesora oświaty.
 
Wojewoda spotkał się z nauczycielką języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 16 w Lublinie Małgorzatą Sagan, nauczycielem matematyki w Zespole Szkół nr 2 w Kraśniku Tomaszem Grębskim oraz nauczycielką biologii w Zespole Placówek Oświatowych w Ciecierzynie Aliną Gromaszek.

 
Podczas spotkania wojewoda złożył gratulacje pedagogom, którzy uzyskali ekskluzywny tytuł honorowy przyznawany w polskim systemie oświaty. Po wręczeniu dyplomów i upominków odbyła się rozmowa na tematy ważne i aktualne dla środowiska oświatowego.
 
                                                                            ***
 
Tytuł honorowy profesora oświaty uroczyście nadany został 16 października br., podczas spotkania z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło i ministra edukacji narodowej Anny Zalewskiej.

 
Tytuł ten przyznawany jest nauczycielom, którzy przez lata pracy wyróżniali się osiągnięciami dydaktycznymi i wychowawczymi, dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami, a swoją postawą stworzyli wzorzec nauczyciela i wychowawcy. Tytuł honorowy profesora oświaty nadaje minister edukacji narodowej na wniosek Kapituły do Spraw Profesorów Oświaty. To najwyższy tytuł w polskiej oświacie.