Wojewoda przed Euro 2017 U-21 Lublin: Jesteśmy bezpieczni

14.06.2017

Piłkarze i kibice, którzy przyjadą do Lublina na młodzieżowe mistrzostwa Europy do lat 21 mogą spać spokojnie. – Wszystko jest pod kontrolą, panujemy nad pełnym bezpieczeństwem – podkreśla wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
 
Na dwa dni przed startem UEFA EURO U-21 Lublin 2017  kwestię bezpieczeństwa podczas imprezy omówili na spotkaniu z dziennikarzami wojewoda Czarnek, komendant wojewódzki policji insp. Paweł Dobrodziej, komendant miejski policji w Lublinie insp. Dariusz Dudzik oraz nadkom. Robert Koźlak, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie.
 
Przygotowania do tej wielkiej imprezy i trzech kulminacyjnych wydarzeń na Arenie w Lublinie trwają od wielu miesięcy – powiedział Przemysław Czarnek. – Również w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyły się spotkania zespołu interdyscyplinarnego ds. bezpieczeństwa imprez masowych z udziałem wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podczas mistrzostw Europy i podmiotów organizujących te mistrzostwa, w tym Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, Urzędu Miasta Lublin i Urzędu Miasta Świdnik. Chcę zapewnić wszystkich mieszkańców Lublina, województwa lubelskiego i wszystkich gości, którzy przybędą na te mecze, że panujemy nad pełnym bezpieczeństwem w tym zakresie. Wszystko jest pod kontrolą i służby są gotowe do tego, żeby zabezpieczyć pobyt wszystkich, którzy zechcą do Lublina przyjechać na te wielkie wydarzenia. Nie odnotowujemy żadnych większych zagrożeń, poza tymi, których zawsze można się spodziewać przy imprezach masowych. W związku z tym spokojnie możemy śledzić poczynania naszych piłkarzy i innych zawodników uczestniczących w mistrzostwach.    
 
Komendant Dobrodziej powołał specjalny zespół, który zajmował się przygotowaniem zabezpieczenia UEFA EURO U-21 w woj. lubelskim. Jego przewodniczącym został insp. Robert Szewc. Policjanci będą zabezpieczać imprezę głównie w Lublinie i Świdniku. W stolicy regionu będą rozgrywane mecze turnieju, natomiast w lotniczym mieście swoje treningi przeprowadza reprezentacja Szwecji. - Jest to wielkie przedsięwzięcie, do którego przygotowywaliśmy się już od wielu miesięcy – podkreślił insp. Paweł Dobrodziej. – Myślę, że impreza odbędzie się w sposób bezpieczny i mieszkańcy Lublina, turyści, kibice, będą czuli się bezpiecznie i dobrze bawili.
 

Przypomnijmy, że Lublin jest jednym z czterech obok Kielc, Krakowa i Gdyni, miast, które gości u siebie najlepsze piłkarskie drużyny młodzieżowe z Europy. W piątek, 16 czerwca, o godz. 20.45 odbędzie się mecz otwarcia turnieju Polska – Słowacja. Przy zapewnieniu porządku przed stadionem i na drogach dojazdowych lubelskich policjantów będą wspomagać funkcjonariusze z Radomia. 19 czerwca na Arenie Lublin odbędzie się mecz Polska – Szwecja (godz. 20.45) zaś 22 czerwca Słowacja – Szwecja.