Wojewoda spotkał się z liderami Polonii na Białorusi i Ukrainie

11.07.2019

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka z liderami Polonii z Białorusi i Ukrainy. Wszystko w ramach programu „Aktywni dla Polski”, którego organizatorem był Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie.
 
Wojewoda zwrócił uwagę na to, z jakimi problemami muszą się zmierzyć przedstawiciele Polonii, którzy chcą np. nabyć polskie obywatelstwo.
 
Zależy nam na tym, aby Polacy zza wschodniej granicy mieli jak największą otwartość w naszych urzędach. Dlatego będziemy rozmawiać m.in. o tym jak urząd może być bardziej przyjazny i pracować jeszcze efektywniej przy obsłudze środowisk polonijnych, choćby przy wydawaniu dokumentów dotyczących pobytu lub pracy – zaznaczył Przemysław Czarnek.
 
Wojewoda podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi ze współpracą ze środowiskami Polonii zza wschodniej granicy. – Ta współpraca była i jest znakomita, zarówno na Białorusi jak i na Ukrainie, więc z tym większą przyjemnością się teraz spotkamy – podkreślił Czarnek.
 
Cykl warsztatów, które są organizowane w ramach programu ma na celu zapoznanie gości z funkcjonowaniem urzędów w naszym kraju, a także ma służyć wymianie doświadczeń i integracji środowisk polonijnych.