Wojewoda spotkał się z użytkownikami portali społecznościowych (zdjęcia)

23.01.2018

Miało być ciekawie, sympatycznie i rzeczowo. I tak było. We wtorkowy wieczór  wojewoda lubelski Przemysław Czarnek spotkał się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim z użytkownikami portali społecznościowych z Facebooka, Twittera i YouTubea. Najliczniejsze grono sympatyków reprezentowali przedstawiciele Facebooka. To właśnie przez ten portal była prowadzona relacja na żywo, której transmisję można zobaczyć na profilu Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego https://www.facebook.com/LubelskiUrzadWojewodzki/
 
Okazją do spotkania był początek nowego roku. Każda z przybyłych osób mogła podzielić się opłatkiem z wojewodą Czarnkiem, ale także zrobić z nim zdjęcie. Całe spotkanie było przede wszystkim doskonałym pretekstem do kolędowania i mądrego dyskutowania o polityce, czyli rozumnej trosce o dobro wspólne, jak bardzo często podkreśla Przemysław Czarnek.
 
Spotkanie uświetnił występ zespołu wokalnego Szeligowski Art Vocal z klasy śpiewu Agnieszki Piekaroś-Padzińskiej ze Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, przy fortepianie z Jolantą Skorek-Münch.
 
Podczas spotkania nie zabrakło także podsumowania dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości. Wojewoda odniósł się do fragmentów expose premiera Mateusza Morawieckiego, w kontekście województwa lubelskiego, ale także w kontekście jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
 
- Trudno znaleźć w dziejach Polski taki okres w jakim żyjemy dzisiaj. Trudno znaleźć moment, w którym moglibyśmy mieć tak ogromną szansę na wydobycie Polski, narodu, społeczeństwa polskiego, na powierzchnię. Nie było do tej pory sytuacji, w której w Polsce byłyby realizowane tak mądre i efektywne programy społeczne i gospodarcze. Rząd traktuje tę politykę społeczno-gospodarczą jako jedno, jako naczynie połączone. Pan premier Mateusz Morawiecki wielokrotnie to powtarzał, że nie ma dobrej polityki społecznej, bez dobrej polityki gospodarczej – mówił wojewoda Przemysław Czarnek.
 
Współorganizatorem debaty na temat expose premiera Mateusza Morawieckiego był Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej.