Wojewoda wręczył jubileuszowe medale małżeństwom z gminy Jastków

14.04.2018

Trzynaście par małżeńskich z gminy Jastków (pow. lubelski) świętowało 50-lecie pożycia małżeńskiego. Podczas uroczystości wojewoda lubelski Przemysław Czarnek odznaczył jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.
 
Uroczystości rozpoczęły się mszą św. odprawioną w kaplicy w Ożarowie przez proboszcza parafii w Garbowie, ks. Zenona Małyszka, podczas której modlono się w intencji jubilatów. Następna część odbyła się w świetlicy wiejskiej w Ożarowie.
 
W swoim wystąpieniu wojewoda Czarnek pogratulował wszystkim obecnym parom wspaniałego jubileuszu oraz życzył im przeżycia kolejnych szczęśliwych lat razem. – Jeśli mówimy o tym, czym jest patriotyzm w czasie pokoju, to jest to właśnie postawa, którą państwo prezentujecie. Dziękuję, że dajcie następnym pokoleniom znakomity przykład, jak żyć w rodzinie – podkreślił Czarnek.
 
W imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy wojewoda Czarnek uhonorował wszystkie obecne pary medalami za długoletnie pożycie. Małżonkowie otrzymali też dyplomy od wójta gminy Jastków Teresy Kot. Gratulacje w imieniu Rady Gminy złożył im również przewodniczący Marek Wieczerzak.
 
Goście oraz jubilaci mieli też okazję zobaczyć występ młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Anny i Andrzeja Nowaków w Ożarowie.