Wojewoda z wizytą w Szkole Podstawowej w Niedrzwicy Dużej

11.09.2019

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek odwiedził Szkołę Podstawową im Bohaterów 7 Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Niedrzwicy Dużej.
 
Wójt Niedrzwicy Dużej Ryszard Golec oraz dyrektor szkoły Andrzej Pastuszak przedstawili efekty prac w pomieszczeniach, które zostały wyremontowane dzięki zaangażowaniu środków z programu „Posiłek w szkole i w domu” przygotowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
 
Uchwała Rady Ministrów w sprawie ustanowienia rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 weszła w życie 1 stycznia 2019 roku. W ramach modułu 3 Programu przewidziano następujące działania: doposażenie, adaptację i poprawę standardu funkcjonujących stołówek szkolnych (własnej kuchni i jadalni), doposażenie i adaptację stołówek szkolnych, które obecnie nie funkcjonują, tak aby mogły zostać uruchomione, zorganizowanie nowych stołówek szkolnych, adaptację, poprawę standardu i wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków (jadalni).
 
Gmina Niedrzwica Duża otrzymała w ramach modułu 3 dofinansowanie w wysokości 80 tys. zł. Łączny koszt przeprowadzonych prac, tj. remontu stołówki i poprawę standardu funkcjonowania szkolnej kuchni wyniósł 152 tys. zł. Wojewoda uczestniczył we wspólnym posiłku  z uczniami w wyremontowanej stołówce.
 
Wojewoda przeprowadził też lekcję wychowania obywatelskiego dla klas 7-8.  - Nigdy nie było takiej sytuacji, żeby Lublin i Lubelszczyzna nie były w granicach Rzeczypospolitej. To oznacza, że mamy przepiękne zabytki typowo polskie. Tu naleciałości zewnętrznych jest najmniej.  Mamy zabytki świadczące o pięknie i wielkości kultury polskiej. Mamy województwo z pięknymi zabytkami  i tradycjami – mogli usłyszeć uczniowie od wojewody Czarnka podczas lekcji.