Zagrożenie powodziowe i MŚ w piłce nożnej tematem spotkania służb

13.03.2019

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej U-20 i zagrożenie powodziowe były tematami, nad którymi dyskutowano podczas Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W spotkaniu uczestniczył wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
 
 
Podczas spotkania została zaprezentowana gotowość służb na wypadek wystąpienia zagrożenia powodziowego, ale także omówiono stan zabezpieczenia Mistrzostw Świata w piłce nożnej U-20, które rozpoczną się w czerwcu 2019, a jednym z miast gospodarzy będzie Lublin. – Jest to bardzo ciekawe wydarzenie i promocja dla naszego miasta i regionu i musimy dołożyć wszelkich starań, by nasz region zaprezentował się pod tym względem jak najlepiej – podkreślił wojewoda Czarnek.
 
 
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Wojewódzkiej Policji, Komendy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie , Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie i w Warszawie, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie RZGW w Warszawie.