Zapraszamy do wspólnego śpiewania hymnu 11 listopada 2019 r.

23.10.2019

W 2018 roku, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w kraju i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach!
 
Kolejna edycja akcji odbędzie się w tym roku. Już dziś zapraszamy Państwa do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada 2019 r. dokładnie o godzinie 12:00.
 
Do akcji zapraszamy Państwa i kierowane lub nadzorowane przez Państwa instytucje. Zachęcamy do zarezerwowania w programie uroczystości, które Państwo przygotowujecie, kilku minut na odśpiewanie hymnu i do zaproponowania Państwa mieszkańcom miejsc, w których wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami mogliby się zebrać i przyłączyć do wykonania Mazurka Dąbrowskiego. Prosimy również o przesłanie zaproszenia do akcji samorządowym instytucjom kultury, organizacjom pozarządowym, szkołom, parafiom, mediom lokalnym i wszystkim, którzy chcieliby włączyć się we wspólne śpiewanie hymnu w Święto Niepodległości.
 
Do akcji można dołączyć wypełniając formularz na stronie https://niepodlegla.gov.pl/dodaj-wydarzenie/i wśród rodzajów wydarzenia wybierając akcję „Niepodległa do hymnu”. Zgłoszenia są widoczne w ogólnokrajowym kalendarium wydarzeń i zwizualizowane na dedykowanej mapie.
 
Przy okazji akcji „Niepodległa do Hymnu” zachęcamy również Państwa do skorzystania z przygotowanych przez Biuro Programu „Niepodległa” materiałów. Są to:
 
·        Plakat zachęcający do udziału w akcji- https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2019/06/niepodlegla_do_hym...)
·        Słowa Hymnu Państwowego- https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2018/09/hymna4_grafika.pdf
·        Nuty Hymnu rozpisane na głos- https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2018/09/hymna4_nuty_glos.pdf
·        Nuty Hymnu rozpisane na fortepian- https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2018/09/hymna4_nuty_fortep...
·        Nagranie Hymnu Państwowego  - https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/mazurek_dabrowskiego.wav
 
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod adresem email: hymn [at] niepodlegla.gov.pl
 
Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”.