Zorganizowali bezpieczne imprezy. Zostali nagrodzeni statuetkami

10.01.2020

Wojewoda lubelski wziął udział w spotkaniu z dyrektorami ośrodków kultury z terenu województwa lubelskiego zorganizowanym w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Podczas wydarzenia Lech Sprawka, wspólnie z Sebastianem Trojakiem, członkiem zarządu województwa lubelskiego oraz Arturem Sępochem, dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Kultury wręczyli statuetki pięciu laureatom konkursu „Bezpieczna Impreza”.
 
W tym roku statuetki odebrali: Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki za koncerty i wydarzenia zamkowe w Kazimierzu Dolnym, Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego za Dni Bialskiej Podlaskiej, burmistrz Tomaszowa Lubelskiego za organizację Rekonstrukcji Bitwy pod Tomaszowem Lubelskim, Warsztaty Kultury Lublin za Caranaval Sztukmistrzów oraz Polski Związek Piłki Nożnej za wydarzenie jakim były Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej.
 
- Wszystkim Państwu bardzo serdecznie dziękuję za to, że na terenie województwa lubelskiego w 2019 roku nie doszło do niczego groźnego podczas organizowanych wydarzeń. Jako uczestnik niektórych spośród imprez jestem pod wrażeniem podjętych działań w zakresie bezpieczeństwa tym bardziej, że mnogość rozmaitych wydarzeń w różnych częściach miasta, chociażby w czasie Carnavalu Sztukmistrzów, mogłaby stwarzać pewne zagrożenia– powiedział Lech Sprawka.
 
Wojewoda przekazał również wszystkim zebranym życzenia noworoczne. – Życzę, aby w każdym dniu 2020 roku wam
i waszym najbliższym towarzyszyły najpiękniejsze uczucia
– powiedział Sprawka.
 
Do konkursu „Bezpieczna Impreza” nominowane są wydarzenia zgłoszone do Kalendarza Kultury Województwa Lubelskiego. Z tego grona typowani są kandydaci do nagrody za wydarzenie, które odznaczało się najwyższym stopniem bezpieczeństwa. Po konsultacjach ze służbami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego oraz firm ochroniarskich przygotowana została ostateczna lista kandydatów do nagrody. Zwycięscy kolejnych edycji są wybierani w drodze głosowania. Konkurs ma na celu promocję bezpieczeństwa imprez, jak też i samych promowanych wydarzeń.