wtorek, Grudzień 5, 2017

 • wtorek, 5 Grudzień, 2017

  godz. 11:00
  Uroczysta zbiórka w związku z zakończeniem służby płk. R. Kasperczuka w batalionie dowodzenia Wielonarodowej Brygady

  Uroczysta zbiórka w związku z zakończeniem służby płk. R. Kasperczuka w batalionie dowodzenia Wielonarodowej Brygady

  Data: 

  wtorek, 5 Grudzień, 2017

  Godzina: 

  11:00

  Miejsce: 

  Plac Litewski w Lublinie

  Opis wydarzenia: 

  Wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk wezmie udział w uroczystej zbiórce w związku z zakończeniem służby płk. R. Kasperczuka w batalionie dowodzenia Wielonarodowej Brygady.
   
   
  Uroczysta zbiórka przy udziale wojskowej asysty honorowej rozpocznie się o godzinie 11:00 na Placu Litewskim.
   
   
   
  Płk. mgr inż. Robert Kasperczuk dowódca batalionu dowodzenia Lubelskiej Wielonarodowej Brygady otrzyma  dyplom uznania wojewody lubelskiego z medalem za „dbałość o rozwój i profesjonalną służbę żołnierzy batalionu dowodzenia Wielonarodowej Brygady (część polska) w Lublinie, harmonijne współdziałanie z instytucjami mundurowymi oraz z podmiotami działającymi na rzecz interesu publicznego, a także za życzliwość, zrozumienie oraz rzetelne wsparcie spraw i inicjatyw realizowanych przez Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, wysiłek kształtowania wspólnej odpowiedzialności za Polskę, ogromną wiedzę i doświadczenie oraz świadectwo patriotyzmu i obywatelskiej odpowiedzialności, z życzeniami zdrowia i wielu sukcesów w dalszej służbie”.
   
   
  ***
   
   
  Płk Robert Kasperczuk karierę wojskową rozpoczął w 1992 roku wstępując do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Łączności w Zegrzu. Po promocji na stopień podporucznika został skierowany do 1. Pułku Kawalerii Powietrznej im. Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego w Leźnicy Wielkiej. Kolejny etap jego kariery zawodowej to służba w 3 Brygadzie Zmechanizowanej im. Legionów Romualda Traugutta. Następnym etapem była służba w 1 Dywizji Zmechanizowanej im. Tadeusza Kościuszki. W tym czasie również zostaje skierowany na INFOSEC Officer Course w NATO Communications and Information Systems School w Latinie we Włoszech. Po zakończeniu służby w 1 Dywizji Zmechanizowanej wraca do 3 Brygady Zmechanizowanej jako Szef Sekcji S - 6. Po stworzeniu struktur zostaje wyznaczony na stanowisko Szefa Sekcji S - 6 Wielonarodowej Brygady. 01.10.2012 r. Dowódca Wojsk Lądowych wyznacza ppłk Roberta Kasperczuka na stanowisko Dowódcy batalionu dowodzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie. W dniu 10 listopada w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, ppłk Robert Kasperczuk z rąk ministra obrony narodowej otrzymał akt mianowania na stopień pułkownika.

  Organizatorzy: 

  Lubelski Batalion Dowodzenia Wielonarodowej Brygady