czwartek, Październik 11, 2018

 • czwartek, 11 Październik, 2018

  godz. 9.00
  Kongres Polsko-Amerykański „100 lat wspólnego dziedzictwa”

  Kongres Polsko-Amerykański „100 lat wspólnego dziedzictwa”

  Data: 

  czwartek, 11 Październik, 2018

  Godzina: 

  9.00

  Miejsce: 

  Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, ul. Spokojna 4, Sala Kolumnowa

  Opis wydarzenia: 

  Stworzenie przestrzeni do spotkania ludzi biznesu, nauki i kultury z Polski i USA, wymiana doświadczeń i omówienie możliwości podjęcia wspólnego działania to główny cel Kongresu Polsko-Amerykańskiego „100 lat wspólnego dziedzictwa”, który odbędzie się w Lublinie w dniach 11-14 października 2018 r. Kongres wpisuje się w jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i nawiązania w roku 1919 stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a USA.
   
  11 października 2018 r. o godz. 9.00 w LUW w Lublinie w Sali Kolumnowej będzie miała miejsce uroczysta inauguracja kongresu. Wezmą w niej udział: Jerzy Kwieciński – Minister Inwestycji i Rozwoju, Jej Ekscelencja Georgette Mosbacher– Ambasador USA w Polsce, Ron Johnson – U.S. Senator of Wisconsin, Daniel Feyen - U.S. Senator of Wisconsin, dr hab. Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski, Jego Magnificencja ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński – Rektor KUL.
   
  Program kongresu obejmuje także pobyt na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, sesje wykładowe, warsztaty, wręczenie odznaczeń, odsłonięcie tablicy pamiątkowej, a także wizyty studyjne w zakładach przemysłowych i miastach województwa lubelskiego.
   
  Wszystkie wymienione elementy programu kongresu są dostępne dla mediów. Możliwe są indywidualne rozmowy mediów z uczestnikami kongresu na zasadach ustalonych ze służbami prasowymi reprezentowanych przez nich instytucji.
   
  Więcej informacji: www.polska-ameryka.pl

  Organizatorzy: 

  Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Lubelski Urząd Wojewódzki