piątek, luty 8, 2019

 • piątek, 8 luty, 2019

  godz. 10.00
  Europejski Dzień Numeru 112 CPR

  Europejski Dzień Numeru 112 CPR

  Data: 

  piątek, 8 luty, 2019

  Godzina: 

  10.00

  Miejsce: 

  Lubelski Urząd Wojewódzki, ul. Spokojna 4, Sala Kolumnowa

  Opis wydarzenia: 

  Na 11 lutego przypada Europejski Dzień Numeru Alarmowego. Ze względu na to, że 11 luty w tym roku jest pierwszym dniem ferii zimowych będzie wyjątkowo obchodzony w Lublinie 8 lutego. Dzień ten jest okazją do promowania  pracy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie.
   
  W uroczystych obchodach Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego weźmie udział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Wśród zaproszonych gości współpracujących ściśle z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie będą: komendant wojewódzki Policji – insp. Robert Szewc, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej – st. bryg. Grzegorz Alinowski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Lublinie Zdzisław Kulesza.
   
  Podczas uroczystości zostaną rozdane nagrody przyznane dzieciom i młodzieży w konkursie organizowanym przez wojewodę lubelskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów pt. „Odpowiedzialne korzystanie z numeru alarmowego 112”.
   
  Rozegrany zostanie również międzyszkolny turniej wiedzy o Systemie Powiadamiania Ratunkowego. Operatorom, którzy w roku 2018 wykazali się szczególnym zaangażowaniem w pracę CPR w Lublinie zostaną wręczone wyróżnienia.

  Organizatorzy: 

  Lubelski Urząd Wojewódzki