poniedziałek, Marzec 4, 2019

 • poniedziałek, 4 Marzec, 2019

  godz. 10:00
  Konferencja „Aktualna sytuacja w ochronie zdrowia w województwie lubelskim”

  Konferencja „Aktualna sytuacja w ochronie zdrowia w województwie lubelskim”

  Data: 

  poniedziałek, 4 Marzec, 2019

  Godzina: 

  10:00

  Miejsce: 

  Lubelskie Centrum Konferencyjne, Lublin, Artura Grottgera 2, Sala Audytoryjna S1 (parter)

  Opis wydarzenia: 

  Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek będzie uczestnikiem konferencji pn.  „Aktualna sytuacja w ochronie zdrowia w województwie lubelskim”.
   
  Na spotkaniu obecny będzie ekspert w gabinecie politycznym ministra zdrowia Piotr Kaliszewski.
   
  Tematyka konferencji będzie dotyczyła aktualnych spraw z zakresu funkcjonowania podmiotów leczniczych w województwie lubelskim. Spotkanie będzie okazją do wymiany oświadczeń między poszczególnymi podmiotami systemu ochrony zdrowia.
   
  Omówione zostaną: realizacja norm pielęgniarskich i stan realizacji porozumień płacowych z pielęgniarkami, sytuacja innych grup zawodowych w szpitalach, wynagrodzenie techników elektroradiologii. Przedstawione zostaną aktualne programy ministerstwa finansowanych ze środków unijnych. Będzie też panel dyskusyjny dotyczący zmian w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze srodków publicznych.
   
  Przewidziane jest wystąpienie wojewody.
   
  Wojewoda będzie obecny do godz. 11:45.

  Organizatorzy: 

  Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
 • poniedziałek, 4 Marzec, 2019

  godz. 12.00
  Uroczystość wręczenia promes w ramach programów Maluch + oraz Senior +

  Uroczystość wręczenia promes w ramach programów Maluch + oraz Senior +

  Data: 

  poniedziałek, 4 Marzec, 2019

  Godzina: 

  12.00

  Miejsce: 

  LUW w Lublinie, ul. Spokojna 4, Sala im. Prezydenta R. Kaczorowskiego, Sala Kolumnowa

  Opis wydarzenia: 

  Podczas uroczystości wiceminister w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Krzysztof Michałkiewicz i wojewoda lubelskiPrzemysław Czarnek wręczą przedstawicielom jednostek promesy dofinansowania w ramach programów Maluch + oraz Senior +.
   
  12:00-12:20 Sala im. Prezydenta R. Kaczorowskiego
  Briefing prasowy dotyczący programów: Maluch +, Senior + oraz Mama 4+ z udziałem wiceministra Krzysztofa Michałkiewicza, wojewody Przemysława Czarnka, dyrektora o/ZUS w Lublinie Piotra Waszaka.
   
  12:25-13:00 Sala Kolumnowa
  Uroczystość wręczenia promes w ramach Programu Maluch + oraz Senior +
              - Wystąpienie wiceministra Krzysztofa Michałkiewicza
              - Wystąpienie wojewody Przemysława Czarnka
              - Wręczenie przedstawicielom jednostek promes dofinansowania
   
  Ponad 19,4 mln zł z programu Ministerstwa Rodziny „MALUCH+ 2019” trafi do województwa lubelskiego na rozwój i utrzymanie placówek opieki dla najmłodszych dzieci. Utworzonych zostanie 1 091 nowych miejsc w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów. Dofinansowanych zostanie 2 311 już funkcjonujących miejsc opieki, w tym 24 miejsca dla dzieci z niepełnosprawnościami oraz o specjalnych potrzebach.
   
  O wsparcie z programu Maluch+ 2019 mogły ubiegać się gminy, samorządy województwa, powiaty oraz podmioty inne niż jednostki samorządu terytorialnego. Środki przeznaczone na powstanie nowych miejsc opieki dla dzieci do lat 3 otrzymały wszystkie projekty zgłoszone do konkursu.
   
  W województwie lubelskim podmioty gminne i inne niż jednostki samorządu terytorialnego utworzą 21 nowych placówek opieki dla najmłodszych, oferujących  1 091 nowe miejsca.
   
  Samorządy otrzymają ponad 11 mln zł wsparcia na utworzenie i funkcjonowanie nowych  miejsc opieki dla najmłodszych w 12 gminach.
   
  W sumie to 493 nowo tworzonych samorządowych miejsc dla maluchów w województwie lubelskim.
   
  Podmioty niepubliczne, dzięki wsparciu w kwocie 4,7 mln zł, utworzą 598 miejsc dla najmłodszych w 6 gminach.
   
  Samorządy, na terenie których nie działała żadna placówka samorządowa dla najmłodszych po raz kolejny w tej edycji, miały gwarancję otrzymania dofinansowania w wysokości aż 80 proc. kosztów budowy żłobka, klubu dziecięcego lub zatrudnienie dziennego opiekuna. W województwie lubelskim takie dofinansowanie otrzymało 8 samorządów: Biała Podlaska, Jabłonna, Cyców, Milejów, Spiczyn, Serokomla, Poniatowa, Piaski.
   
  Blisko 415,4 tys. zł otrzymają samorządy z woj. lubelskiego na utworzenie i prowadzenie placówek dla osób starszych w ramach tegorocznej edycji rządowego programu Senior+. Pozwoli to utworzyć 36 nowych miejsc w Dziennych Domach i Klubach oraz dofinansować kolejne 333 miejsca w placówkach już istniejących.
   
  W ramach tegorocznej edycji programu Senior+ w województwie lubelskim powstaną 2 placówki dla osób starszych, z tego 1 Dom i 1 Klub Senior+. Z nowych miejsc aktywnego wypoczynku skorzystać będą mogli seniorzy z miejscowości: Turobin i Werbkowice.

  Organizatorzy: 

  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
 • poniedziałek, 4 Marzec, 2019

  godz. 15.00
  Podpisanie umowy na koncepcję programową S12 Piaski - Dorohusk

  Podpisanie umowy na koncepcję programową S12 Piaski - Dorohusk

  Data: 

  poniedziałek, 4 Marzec, 2019

  Godzina: 

  15.00

  Miejsce: 

  Chełm, Biblioteka Publiczna im. M.P Orsetti, ul. Partyzantów 40

  Opis wydarzenia: 

  W poniedziałek, 4 marca 2019 r., o godzinie 15 podpisana zostanie umowa na opracowanie koncepcji programowej dla S12 od Piask do Dorohuska (z wyłączeniem obwodnicy Chełma). Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek będzie uczestnikiem wydarzenia.

  Organizatorzy: 

  GDDKiA