sobota, Marzec 9, 2019

 • sobota, 9 Marzec, 2019

  godz. 10:00
  X Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służb Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Metropolity Lubelskiego

  X Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służb Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Metropolity Lubelskiego

  Data: 

  sobota, 9 Marzec, 2019

  Godzina: 

  10:00

  Miejsce: 

  Lublin, Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej, ul. Bursztynowa 20

  Opis wydarzenia: 

  Od września 2018 roku odbywają się turnieje w 27 dekanatach Archidiecezji Lubelskiej, organizowane przez Księży Duszpasterzy Dekanalnych. W rozgrywkach bierze udział ok 4 000 ministrantów. Do Lublina przyjadą najlepsi i zawalczą o tytuł Mistrza Archidiecezji 2019. Następnie wyjadą do Łowicza, aby reprezentować archidiecezję na Mistrzostwa Polski 1-2 maja 2019 r.
   
   
  X Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służb Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Metropolity Lubelskiego rozpoczną się mszą świętą pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Budzika metropolity lubelskiego o godzinie 10:00 w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej przy ul. Bursztynowej 20. Następnie wszyscy ministranci i lektorzy rozjadą się z poszczególnych kategorii, do sześciu hal sportowych. Główna hala mistrzostw to hala widowiskowo-sportowa GLOBUS w Lublinie. Hala będzie miejscem rozgrywek finałowych oraz rozdania pucharów i medali, a także meczów gwiazd (ul. Kazimierza Wielkiego 8).
   
   
  Program spotkania:
   
   
  10.00  msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej
   
  11.45  rozpoczęcie rozgrywek w poszczególnych halach sportowych (hala sportowa szkoły podstawowej nr 51 w Lublinie im. Jana Pawła II przy ul. Bursztynowej 22, hala sportowa szkoły podstawowej nr 52 w Lublinie im. Marii Konopnickiej przy ul. Władysława Jagiełły 11, hala sportowa Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie przy ul. Elsnera 5, hala sportowa Uniwersytetu Medycznego przy ul. Doktora Witolda Chodźki 15, hala sportowa Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Głębokiej 31, hala sportowa XXX LO, ul. Wajdeloty 12)
   
  17.00  mecze towarzyskie Gwiazd – Gala Mistrzów
   
  18.00  mecze finałowe
   
  19.00  rozdanie nagród i zakończenie rozgrywek
   
   
  Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek będzie obecny na mszy św.
   
  Przewidziane jest wystąpienie wojewody.
   

  Organizatorzy: 

  Archidiecezja Lubelska
 • sobota, 9 Marzec, 2019

  godz. 13:00
  Piknik wojskowy pod hasłem „20 lat Polski w NATO”

  Piknik wojskowy pod hasłem „20 lat Polski w NATO”

  Data: 

  sobota, 9 Marzec, 2019

  Godzina: 

  13:00

  Miejsce: 

  Siedziba Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady, ul. Herberta 49 w Lublinie

  Opis wydarzenia: 

  Piknik wojskowy „20 lat Polski w NATO” jest częścią oficjalnych obchodów organizowanych z okazji wstąpienia Polski w dniu 12 marca 1999 roku do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego.
   
  Piknik zorganizowany będzie w formie „otwartych koszar”. Każdy zainteresowany polską armią, służbą wojskową oraz historią współpracy wojskowej w NATO, będzie mógł tego dnia wejść na teren jednostki wojskowej. W trakcie pikniku o godz. 13.00 nastąpi ceremonialne podniesienie na maszt flagi Rzeczpospolitej Polskiej i NATO, przy hymnach Polski i Sojuszu Północnoatlantyckiego odegranego przez Orkiestrę Wojskową.
   
   
  Piknik będzie trwał w godz. 11.00-16.00.
   
  Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek będzie obecny od godz. 13.00-14:00.
   
   
  Program spotkania:
   
   
  11.00  rozpoczęcie pikniku
   
  11.05  rozpoczęcie prezentacji sprzętu będącego na wyposażeniu wojska i służb mundurowych oraz grup rekonstrukcji historycznych
   
  12.00  występ chóru „Sławiniacy” z klubu bdowWB
   
  12.40  koncert orkiestry wojskowej
   
  13.00  wciągnięcie flagi RP i NATO oraz odegranie hymnów RP i NATO
   
   Wystąpienie wojewody lubelskiego
   
  13.10  występ solistów z klubu bdowWB
   
  13.40  koncert Orkiestry Wojskowej
   
  14.00  pokaz etiud kuglarskich oraz cyrkowych
   
  14.30  pokaz musztry paradnej (lub pokaz dynamiczny)
   
  15.00  Pokaz szermierki w wykonaniu sekcji szermierki dawnej ze Szkoły Fechtunku „FECHTSCHULE FALCO” z klubu bdow WB
   
   
  Dodatkowo podczas trwania festynu przeprowadzone zostaną: warsztaty kuglarskie prowadzone przez członków Akademii Sztukmistrzów z Klub bdow WB w Lublinie, pokaz strojów kawaleryjskich oraz rzędu końskiego z różnych epok, przejażdżki w siodle, konkurs w strzelaniu z łuku, prezentacja zbiorów Grupy Rekonstrukcji Historycznych „FRONT” z Klubu bdow WB w Lublinie, malowanie twarzy przez instruktorów z klubu bdow WB w Lublinie.
   
  Pikniki, 9 marca br., odbędą się w 20 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju.

  Organizatorzy: 

  Batalion Dowodzenia Wielonarodowej Brygady