poniedziałek, Marzec 11, 2019

 • poniedziałek, 11 Marzec, 2019

  godz. 09.00
  Wręczenie promes

  Wręczenie promes

  Data: 

  poniedziałek, 11 Marzec, 2019

  Godzina: 

  09.00

  Miejsce: 

  Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, ul. Spokojna 4, Sala Kolumnowa

  Opis wydarzenia: 

  Informujemy, że 11 marca  br. (poniedziałek), odbędzie się uroczystość wręczenia promes. Wicemarszałek Sejmu RP Beata Mazurek oraz wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wręczą promesy  na zadania związane z likwidacją osuwisk, ochroną wąwozów lessowych przed erozją oraz usuwaniem skutków klęsk żywiołowych na swoim terenie. W uroczystości uczestniczyć będą przedstawiciele samorządów.
   
   
  Zaplanowane są wystąpienia wicemarszałek Sejmu RP oraz wojewody lubelskiego.
   
  Podczas uroczystości możliwe family photo.
   
  Po zakończeniu uroczystości przewidziane są indywidualne wypowiedzi dla mediów.
   
   
  Gminy i powiaty z woj. lubelskiego otrzymają w tym roku aż 45, 7 mln zł dotacji z rezerwy celowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczonej na ten cel. Jest to kwota gigantyczna..
   
  Łącznie z powyższego dofinansowania skorzysta 48 samorządów województwa lubelskiego.
   
  Na liście dofinansowania znalazły się gminy: Batorz, Biszcza, Borki, Bychawa, Chodel, Dołhobyczów, Dzwola, Dzierzkowice, Fajsławice, Frampol, Garbów, Godziszów, Goraj, Horodło, Jastków, Józefów nad Wisłą, Kamionka, Kazimierz Dolny, Komarów- Osada, Końskowola, Krynice, Krzczonów, Kurów, Leśniowice, Modliborzyce, Nałęczów, Niemce, Rachanie, Rudnik, Rybczewice, Stary Zamość, Strzyżewice, Sułów, Szastarka, Telatyn, gmina i miasto Tomaszów Lubelski, Trzeszczany, Turobin, Wąwolnica, Wilkołaz, Wilków, Zakrzówek oraz powiaty: biłgorajski, kraśnicki, lubelski, opolski oraz zamojski.
   
  W poprzednich latach dotacje przyznane jednostkom samorządu terytorialnego województwa lubelskiego na usuwanie skutków klęsk żywiołowych wyniosły: w 2013 r.- 7,6 mln zł; w 2014 r. – 8,5 mln zł; w 2015 r. – 12 mln zł; w 2016 r. 7,5 mln zł; w 2017 r. 12 mln zł, w 2018 r. 37,1 mln zł.
   
  Przyznana w tym roku kwota dofinansowania jest najwyższą otrzymaną przez województwo lubelskie.

  Organizatorzy: 

  Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie
 • poniedziałek, 11 Marzec, 2019

  godz. 11.00
  Kampania informacyjna przeciw handlowi ludźmi

  Kampania informacyjna przeciw handlowi ludźmi

  Data: 

  poniedziałek, 11 Marzec, 2019

  Godzina: 

  11.00

  Miejsce: 

  Lublin, Plac Teatralny pod CSK; Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, ul. Spokojna 4, Sala Błękitna

  Opis wydarzenia: 

  Informujemy, że w dniu 11 marca 2019 r. w Lublinie na Placu Teatralnym pod Centrum Spotkania Kultur pojawi się czerwony, dwupiętrowy autobus londyński. Jego obecność jest elementem kampanii informacyjno-edukacyjnej na temat zagrożeń wynikających z przestępstwa handlu ludźmi.
   

  Kampania ma na celu podnoszenie świadomości społecznej oraz ochronę potencjalnych ofiar przed różnymi formami wykorzystywania, składającymi się na współczesne niewolnictwo - handel ludźmi.
   

  O godz. 11.00 na Placu Teatralnym pod Centrum Spotkania Kultur w Lublinie rozpocznie się konferencja prasowa inaugurująca kampanię. Są przewidziane przemówienia organizatorów oraz gospodarzy Lubelszczyzny, w tym wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka. Odpowiedzą oni również na pytania mediów.
   

  O godz. 11:30 w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, ul. Spokojna 4, rozpocznie się seminarium na temat współczesnego niewolnictwa – handlu ludźmi, skierowane do pracowników urzędów pracy, pomocy społecznej, pedagogów szkolnych, służb mundurowych. Do udziału zaproszeni zostali również przedstawiciele innych podmiotów, zainteresowani tą tematyką.
   
  Seminarium otworzy wojewoda lubelski.
   

  W wydarzeniu udział wezmą: przedstawiciele Ambasady Brytyjskiej w Warszawie, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Policji, Straży Granicznej, Fundacji La Strada oraz Armii Zbawienia, a także przedstawiciele Brytyjskiej Agencji do Spraw Walki z Nadużyciami w Pracy (Gangmasters and Labour Abuse Authority) oraz Brytyjskiej Agencji do Spraw Walki z Poważną Przestępczością (National Crime Agency).
   

  Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie LUW w zakładce komunikaty:
  https://www.lublin.uw.gov.pl/komunikaty/kampania-informacyjno-edukacyjna...

  Organizatorzy: 

  Ambasada Brytyjska w Warszawie, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Fundacja La Strada, Armia Zbawienia, Policja, Straż Graniczna, Wojewoda Lubelski