środa, Kwiecień 3, 2019

 • środa, 3 Kwiecień, 2019

  godz. 09.00
  Konferencja prasowa dotycząca 3 lat funkcjonowania programu „Rodzina 500+”

  Konferencja prasowa dotycząca 3 lat funkcjonowania programu „Rodzina 500+”

  Data: 

  środa, 3 Kwiecień, 2019

  Godzina: 

  09.00

  Miejsce: 

  Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, ul. Spokojna 4, Sala im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego

  Opis wydarzenia: 

  Informujemy, że jutro, tj. 3 kwietnia br. w Sali im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim o godz. 9.00 odbędzie się konferencja prasowa poświęcona funkcjonowaniu programu "Rodzina 500+" od momentu jego uruchomienia.
   
  Uczestnikami  spotkania będą wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, pełnomocnik wojewody lubelskiego do spraw rodziny Tomasz Pitucha, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Mariusz Kidaj oraz przewodnicząca lubelskiego oddziału Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" Bożena Pietras.

  Organizatorzy: 

  Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie
 • środa, 3 Kwiecień, 2019

  godz. 10.00
  #Więziennictwo2019 - Ogólnokrajowe Targi i Konferencja Służby Więziennej

  #Więziennictwo2019 - Ogólnokrajowe Targi i Konferencja Służby Więziennej

  Data: 

  środa, 3 Kwiecień, 2019

  Godzina: 

  10.00

  Miejsce: 

  Lublin, Targi Lublin S.A., ul. Dworcowa 11, Hala A

  Opis wydarzenia: 

  #Wieziennictwo2019 - Ogólnokrajowe Targi i Konferencja Służby Więziennej odbędą się w dniach 3-4 kwietnia 2019 r. w Lublinie. To pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie organizowane przez Służbę Więzienną oraz Targi Lublin S.A. Wydarzenie w pełni  dedykowane jest zagadnieniom związanym z funkcjonowaniem  Służby Więziennej, jako ważnego ogniwa w systemie bezpieczeństwa państwa.
   
  Podczas części oficjalnej otwarcia targów i konferencji jest przewidziane okolicznościowe wystąpienie wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka. Gości oraz uczestników powitają: płk Grzegorz Fedorowicz – z-ca dyrektora generalnego Służby Więziennej oraz Robert Głowacki – prezes Targów Lublin.
   
  Przewidywany udział wojewody w wydarzeniu do ok. godz. 12.30.
   
  Zmiany zachodzące w formacji, związane z przyjętą przez rząd ustawą modernizacyjną Służby Więziennej, są podstawą do zorganizowania wydarzenia, które zaprezentuje zagadnienia związane z funkcjonowaniem więziennictwa w Polsce. Wystawcy biorący udział w Targach będą mieli możliwość przedstawiania i prezentacji swoich rozwiązań technologicznych wśród licznego grona funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej oraz także innych służb mundurowych.
   
  Oprócz ścisłego kierownictwa Służby Więziennej, dyrektorów okręgowych i komendantów ośrodków szkoleniowych – przewidziany jest udział dyrektorów Biur: Dozoru Elektronicznego, Ochrony i Spraw Obronnych, Kwatermistrzowsko-Inwestycyjnego, Łączności i Informatyki, Dozoru Elektronicznego, Penitencjarnego.
   
  Wydarzenie będzie również doskonałą okazją do zapoznania szerokiej opinii publicznej z interesującymi aspektami funkcjonowania więziennictwa jak np. praca więźniów czy nowe sposoby wykonywania kary ( dozór elektroniczny). Prelegentami planowanej konferencji będą zarówno praktycy reprezentujący Służbę Więzienną, eksperci zajmujący się problematyką więziennictwa jak również przedstawiciele wystawców. Zapowiedziany jest udział w Targach delegacji zagranicznych ściśle współpracujących z polską Służbą Więzienną. Głównym patronem honorowym i merytorycznym jest dyrektor generalny Służby Więziennej.
   
  Program konferencji: https://wieziennictwo.targi.lublin.pl/program/?fbclid=IwAR2bLyCufGjHwUdx...

  Organizatorzy: 

  Służba Więzienna, Targi Lublin S.A., Grupa MTP
 • środa, 3 Kwiecień, 2019

  godz. 13.00
  Uroczyste otwarcie ośrodka terapii NanoTherm

  Uroczyste otwarcie ośrodka terapii NanoTherm

  Data: 

  środa, 3 Kwiecień, 2019

  Godzina: 

  13.00

  Miejsce: 

  Lublin, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4, ul. Jaczewskiego 8, Sala A (V piętro)

  Opis wydarzenia: 

  Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek będzie uczestniczył w uroczystym otwarciu ośrodka terapii NanoTherm w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 4.
   
   
  SPSK4 w Lublinie to pierwszy szpital poza terytorium Niemiec, który oferuje terapię NanoTherm firmy MagForce do leczenia pacjentów z nowotworem mózgu. Umowa o współpracy, ogłoszona w czerwcu 2018 roku, zapewnia pacjentom z nowotworem mózgu szybszy dostęp do leczenia po diagnozie, jednocześnie umożliwiając polskim pacjentom leczenie przy pomocy terapii NanoTherm w ich kraju ojczystym.
   
   
  Terapia NanoTherm to względnie nowy zabieg ogniskowego leczenia guzów litych. Można go podsumować w prosty sposób: Magnetyczne nanocząstki wprowadzane są bezpośrednio do guza lub do ściany jamy po resekcji. Cząsteczki te są następnie podgrzewane za pomocą zmiennego pola magnetycznego, co powoduje niszczenie komórek rakowych.
   
   
  Program:
  13.00 – rozpoczęcie uroczystości
  - powitanie gości
  - wystąpienia:
  •          Christian von Volkmann - MagForce Sp. z o.o.
  •          dr Radosław Starownik - Dyrektor SPK4 w Lublinie
  •          prof. Tomasz Trojanowski SPK4 w Lublinie
  •          Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski
  •          Krzysztof Żuk, prezydent miasta Lublin
  •          wystąpienia pozostałych gości
   
  Po części oficjalnej nastąpi uroczyste otwarcie nowego budynku.
   
  Wojewoda wraz z gospodarzami i pozostałymi gośćmi dokonają uroczystego przecięcia wstęgi (budynek terapii NanoTherm, ul. Jaczewskiego 8).
   
  Ok. 14.00 – zakończenie udziału wojewody w uroczystości

  Organizatorzy: 

  Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie