piątek, Maj 17, 2019

 • piątek, 17 Maj, 2019

  godz. 09.15
  I Bieg „Krok za Krokiem”

  I Bieg „Krok za Krokiem”

  Data: 

  piątek, 17 Maj, 2019

  Godzina: 

  09.15

  Miejsce: 

  Zamość, obiekt przy ul. Kresowej 24, Rynek Wielki

  Opis wydarzenia: 

  Na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się Bieg „Krok za Krokiem”. Wydarzenie sportowe jest organizowane w ramach obchodzonego 5 maja Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Impreza jest organizowana po raz pierwszy. Będzie w niej uczestniczył m. in. wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
   
  Wcześniej, o godz. 9.15 w obiekcie przy ul. Kresowej 24 w Zamościu zostanie podpisany manifest poparcia dla budowy kompleksu terapeutyczno - opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami „Rodzinny Dom”. Wojewoda parafuje manifest na ścianie budynku sprayem.
   
  Impreza sportowa rozpocznie się o godzinie 10.00 na Rynku Wielkim w Zamościu. Podczas otwarcia przewidziane są wystąpienia zaproszonych gości, m. in. wojewody Przemysława Czarnka, marszałka województwa Jarosława Stawiarskiego, prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka oraz występy artystyczne.
   
  Uczestnicy biegu wystartują o godzinie 11.00 i pokonają wytyczone trasy uliczkami Rynku Wielkiego. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich, którzy cenią zdrowy tryb życia i preferują aktywne spędzanie czasu. Wśród zawodników znajdą się przede wszystkim uczniowie i wychowankowie placówek dla osób z niepełnosprawnościami.
   
  Uczestnicy biegu będą mieli szansę wykazać się w czterech konkurencjach:  running team  (osoba z niepełnosprawnością na wózku biegnąca z asystentem) 400m, bieg na race runnerze 400m, jazda na wózku aktywnym bądź elektrycznym 400 m oraz nordic walking 1600 m.
   
  Po zakończeniu każdego z biegów wojewoda wręczy pamiątkowe znaczki uczestnika zawodów.
   
  Podczas imprezy przeprowadzona zostanie zbiórka funduszy na budowę Domu Rodzinnego przy ul. Kresowej w Zamościu.
   
  Wojewoda będzie obecny do ok. 12.00.

  Organizatorzy: 

  Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za Krokiem” w Zamościu, Stowarzyszenie „Krok za Krokiem” w Zamościu, Aktywny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych, Urząd Miasta Zamość
 • piątek, 17 Maj, 2019

  godz. 13.30
  Rozpoczęcie prac przy budowie obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego

  Rozpoczęcie prac przy budowie obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego

  Data: 

  piątek, 17 Maj, 2019

  Godzina: 

  13.30

  Miejsce: 

  Tomaszów Lubelski, przecięcie ul. Ks. Ściegiennego z budowaną obwodnicą

  Opis wydarzenia: 

  Symboliczne wbicie pierwszej łopaty m. in. przez wojewodę lubelskiego Przemysława Czarnka oficjalnie rozpocznie prace przy budowie obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu drogi ekspresowej S17. 

  Organizatorzy: 

  GDDKiA Oddział w Lublinie
 • piątek, 17 Maj, 2019

  godz. 15.00
  Otwarcie drogi w Grabowcu

  Otwarcie drogi w Grabowcu

  Data: 

  piątek, 17 Maj, 2019

  Godzina: 

  15.00

  Miejsce: 

  Grabowiec, kościół rzymskokatolicki św. Mikołaja

  Opis wydarzenia: 

  Wojewoda Przemysław Czarnek będzie uczestniczył w otwarciu drogi w Grabowcu.
   
  O godz. 15.00 spod kościoła parafialnego w Grabowcu nastąpi przejazd na miejsce uroczystości. Przewidziane jest wystąpienie wojewody, przecięcie wstęgi, poświęcenie drogi.

  Organizatorzy: 

  Urząd Gminy Grabowiec