sobota, Maj 18, 2019

 • sobota, 18 Maj, 2019

  godz. 19.00
  XXV- lecie festiwalu „Muzyka i Plastyka - Tempus Paschale”

  XXV- lecie festiwalu „Muzyka i Plastyka - Tempus Paschale”

  Data: 

  sobota, 18 Maj, 2019

  Godzina: 

  19.00

  Miejsce: 

  Kościół Świętej Rodziny, al. Jana Pawła II 11, Lublin

  Opis wydarzenia: 

  Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek weźmie udział w uroczystościach XXV- lecia festiwalu „Muzyka i Plastyka - Tempus Paschale”.
   
  Festiwal „Muzyka i Plastyka – Tempus Paschale” odbywa się od 1995 roku, początkowo pod nazwą „Muzyka, Zabytki, Plastyka”, a od 1998 r. pod obecną nazwą. Istotą programu „Tempus Paschale” jest prezentacja cyklu koncertów, osadzonego w czasie paschalnym i wyraźnie zróżnicowanego na część wielkopostną i po Zmartwychwstaniu Pańskim. W ramach Festiwalu odbyło się blisko dwieście koncertów oratoryjnych, kameralnych i recitali w lubelskich świątyniach – Archikatedrze, Bazylice OO. Dominikanów, kościele p.w. Świętej Rodziny, p.w. Nawrócenia Św. Pawła, p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej, Kaplicy Trójcy Św. i Kościele Akademickim KUL p.w. Św. Krzyża. Koncerty odbywają się również w innych kościołach diecezji.
   
  Po uroczystym otwarciu festiwalu i przemówieniach zaproszonych gości, ok. godz. 19.20 rozpocznie się część artystyczna.
   
  Przewidziane jest wystąpienie wojewody lubelskiego.
  Wojewoda wręczy też dyplom uznania wojewody.
   
  Stowarzyszenie Pro Musica Antiqua doceniono za krzewienie wrażliwości artystycznej i kultury muzycznej  oraz promowanie muzyki dawnej, jej założeń stylistycznych i specyficznych praktyk wykonawczych wśród mieszkańców Lublina i województwa lubelskiego poprzez  organizowanie licznych przedsięwzięć, w tym: cyklu koncertowego „Le Concert des Nations”, festiwali: „Lublin – Muzyka, Zabytki, Plastyka” i „Tempus Paschale”, koncertów monograficznych i wystaw malarstwa, a także inspirowanie powstania Zespołu „Lublin Baroque” oraz prowadzenie patronatu artystycznego.

  Organizatorzy: 

  Stowarzyszenie Pro Musica Antiqua